Bugun...
Dolar: 3.5071
Euro : 4.1319

Konuk Yazar


Aziz Dağtekin


Facebookta Paylaş

Diyanet din düşmanlarına karşı neden suskun?
Tarih: 30-07-2017 15:04:00 Güncelleme: 30-07-2017 15:04:00


Diyanet, FETÖ gibi tehlikeli olan ve dinde reform hazırlığı yapan, İslamiyet’in kabul etmediği konularda fetvalar veren diğer sözde cemaat ve dini kuruluşlarla ilgili neden rapor hazırlamıyor? Bu konuda FETÖ’nun siyasi ayaklarının açıklanmaması gibi merak konusudur.

Ülkemizdeki hayır ve hasenat duygularını körelten, sevgi ve muhabbeti ortadan kaldıran FETÖ gibi sözde din kisvesi adı altında İslamiyet’e hizmet ettiğini öne süren özünde zarar veren bazı cemaatler aslında nifak tohumları ekiyor. Bu yanlış ve dini duyguları tahrip eden faaliyetler raporlarla kamuoyuna şerlerinden emin olmak adına duyurulmalı ve faaliyetleri derhal yasaklanmalıdır.

Televizyon kameralarının karşısına geçip hep birbirlerine benzeyen genç kızlarımızı karşına alıp, sözde din adına yarı çıplak halde raks ettiren Adnan Oktar da bunlardan biridir. Yarı çıplak halde raks hangi dini inançların ve hangi fıkıh kitabının hangi sahifesinde yazılıdır birilerinin izah etmesi lazımdır.

Bu görev de Diyanet işlerine düşmektedir. Diyanet İşleri, sadece sırmalı köşkte oturup kalkmak, dine ahlaka, toplumsal değerlere verilen zararları görmezden gelmek demek değildir.  “Yılan küçükken kafası ezilmeli.” sözü dinimize ve diyanetimize zarar verenler için de geçerlidir. Vaktiyle FETÖ ile ilgili yazdıklarımızdan ve çizdiklerimizden dolayı bizi kınayanlar şimdilerde bize methiler yağdırmaktadırlar. Ama bu zamana kadar FETÖ’nun faaliyetlerini denetlemeyen, onların hurafe niteliğindeki faaliyetlerini mubahmış gibi görmezden gelenler, aslında FETÖ’yu canavarlaştıranlardır.

Şimdi, Diyanet Adnan Oktar’ın ve diğer sapık fırka peşinde koşan bazı cemaatlerin din tahribiyle ilgili rapor hazırlayacak mı? Hazırlamaz, hazırlayamaz.  Çünkü, Diyanet FETÖ raporunu İslami hassasiyetinden dolayı değil siyasi gidişattan ve baskıdan dolayı hazırladı. İlkokul çocuğunun bile FETÖ’ya sövdüğü bu dönemde raporun hiçbir kıymeti har biyesi yok.

Çünkü; bu rapor dini inançlarımız ve değerlerimiz daha fazla zarar görmeden hazırlanmalıydı. Canavarı görmek için illaki bir eylemin veya acı olayın meydana gelmesi gerekmiyor. Diyanet de, devlet de din düşmanlarının ve dinde reform arayan sözde bazı cemaatlerin yakasına yapışmalı onların İslamiyet’e zarar veren faaliyetlerini derhal durdurmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhurbaşkanımızın hurafe peşinde koşan bazı sözde dini cemaatlerin faaliyetlerini denetleyecek kendisine bağlı özel bir ekip kurmasını, yeniden dizayn edilecek olan yeni anayasa alt komisyonlarında dinimize zarar verecek olan faaliyetlerin tanımlaması ve ceza ile yaptırımların belirlenmesi gerekmektedir.

Yoksa dinimiz de diyanetimiz de yok olur. Kısacası dinimiz sapık fırkaların, din düşmanların, hurafelerin, Vehabilerin velhasıl Müslümanları geri bırakmak isteyen şer odakların oyuncağı ve kuklası olmaktan öteye gidemez. Devletimizin ana gayesi ve hedefi Tük İslam ahlakını ve ülküsünü yaşatacak adımlar atması olmalı. Yoksa Diyanetin din düşmanlarına karşı suskunluğunu bozacağı yok..Bu yazı 457 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
725 Okunma
600 Okunma
577 Okunma
551 Okunma
512 Okunma
511 Okunma
510 Okunma
492 Okunma
488 Okunma
483 Okunma
1860 Okunma
1786 Okunma
1238 Okunma
1053 Okunma
1051 Okunma
1024 Okunma
943 Okunma
913 Okunma
897 Okunma
892 Okunma
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kurbanlık hayvanın özellikleri
  Kurbanlık hayvanın özellikleri
 • Kurban kesmek dinin emridir
  Kurban kesmek dinin emridir
 • Kurban kesmenin fazileti
  Kurban kesmenin fazileti
 • Zilhicce ayının fazileti
  Zilhicce ayının fazileti
 • Resulullah efendimizin duası
  Resulullah efendimizin duası
 • Veda haccı
  Veda haccı
 1. Kurbanlık hayvanın özellikleri
 2. Kurban kesmek dinin emridir
 3. Kurban kesmenin fazileti
 4. Zilhicce ayının fazileti
 5. Resulullah efendimizin duası
 6. Veda haccı
VİDEO GALERİ
YUKARI