Bugun...
Dolar: 3.6716
Euro : 4.3362

Konuk Yazar


Aziz Dağtekin


Facebookta Paylaş

Diyanet din düşmanlarına karşı neden suskun?
Tarih: 30-07-2017 15:04:00 Güncelleme: 30-07-2017 15:04:00


Diyanet, FETÖ gibi tehlikeli olan ve dinde reform hazırlığı yapan, İslamiyet’in kabul etmediği konularda fetvalar veren diğer sözde cemaat ve dini kuruluşlarla ilgili neden rapor hazırlamıyor? Bu konuda FETÖ’nun siyasi ayaklarının açıklanmaması gibi merak konusudur.

Ülkemizdeki hayır ve hasenat duygularını körelten, sevgi ve muhabbeti ortadan kaldıran FETÖ gibi sözde din kisvesi adı altında İslamiyet’e hizmet ettiğini öne süren özünde zarar veren bazı cemaatler aslında nifak tohumları ekiyor. Bu yanlış ve dini duyguları tahrip eden faaliyetler raporlarla kamuoyuna şerlerinden emin olmak adına duyurulmalı ve faaliyetleri derhal yasaklanmalıdır.

Televizyon kameralarının karşısına geçip hep birbirlerine benzeyen genç kızlarımızı karşına alıp, sözde din adına yarı çıplak halde raks ettiren Adnan Oktar da bunlardan biridir. Yarı çıplak halde raks hangi dini inançların ve hangi fıkıh kitabının hangi sahifesinde yazılıdır birilerinin izah etmesi lazımdır.

Bu görev de Diyanet işlerine düşmektedir. Diyanet İşleri, sadece sırmalı köşkte oturup kalkmak, dine ahlaka, toplumsal değerlere verilen zararları görmezden gelmek demek değildir.  “Yılan küçükken kafası ezilmeli.” sözü dinimize ve diyanetimize zarar verenler için de geçerlidir. Vaktiyle FETÖ ile ilgili yazdıklarımızdan ve çizdiklerimizden dolayı bizi kınayanlar şimdilerde bize methiler yağdırmaktadırlar. Ama bu zamana kadar FETÖ’nun faaliyetlerini denetlemeyen, onların hurafe niteliğindeki faaliyetlerini mubahmış gibi görmezden gelenler, aslında FETÖ’yu canavarlaştıranlardır.

Şimdi, Diyanet Adnan Oktar’ın ve diğer sapık fırka peşinde koşan bazı cemaatlerin din tahribiyle ilgili rapor hazırlayacak mı? Hazırlamaz, hazırlayamaz.  Çünkü, Diyanet FETÖ raporunu İslami hassasiyetinden dolayı değil siyasi gidişattan ve baskıdan dolayı hazırladı. İlkokul çocuğunun bile FETÖ’ya sövdüğü bu dönemde raporun hiçbir kıymeti har biyesi yok.

Çünkü; bu rapor dini inançlarımız ve değerlerimiz daha fazla zarar görmeden hazırlanmalıydı. Canavarı görmek için illaki bir eylemin veya acı olayın meydana gelmesi gerekmiyor. Diyanet de, devlet de din düşmanlarının ve dinde reform arayan sözde bazı cemaatlerin yakasına yapışmalı onların İslamiyet’e zarar veren faaliyetlerini derhal durdurmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhurbaşkanımızın hurafe peşinde koşan bazı sözde dini cemaatlerin faaliyetlerini denetleyecek kendisine bağlı özel bir ekip kurmasını, yeniden dizayn edilecek olan yeni anayasa alt komisyonlarında dinimize zarar verecek olan faaliyetlerin tanımlaması ve ceza ile yaptırımların belirlenmesi gerekmektedir.

Yoksa dinimiz de diyanetimiz de yok olur. Kısacası dinimiz sapık fırkaların, din düşmanların, hurafelerin, Vehabilerin velhasıl Müslümanları geri bırakmak isteyen şer odakların oyuncağı ve kuklası olmaktan öteye gidemez. Devletimizin ana gayesi ve hedefi Tük İslam ahlakını ve ülküsünü yaşatacak adımlar atması olmalı. Yoksa Diyanetin din düşmanlarına karşı suskunluğunu bozacağı yok..Bu yazı 2835 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
423 Okunma
364 Okunma
323 Okunma
300 Okunma
267 Okunma
261 Okunma
254 Okunma
232 Okunma
232 Okunma
230 Okunma
7079 Okunma
4156 Okunma
1141 Okunma
873 Okunma
769 Okunma
766 Okunma
676 Okunma
641 Okunma
630 Okunma
587 Okunma
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Cem Adrian'dan Sen Gel Diyorsun "Öf Öf"
  Cem Adrian'dan Sen Gel Diyorsun
 • Aşure günü ve gecesi
  Aşure günü ve gecesi
 • Gıybet küfre en yakın günahlardandır
  Gıybet küfre en yakın günahlardandır
 • İnsana beş duygu sırayla verilir
  İnsana beş duygu sırayla verilir
 • Nefsini seven kibirli olur
  Nefsini seven kibirli olur
 • Peygamberlerin ümmetine olan sevgisi
  Peygamberlerin ümmetine olan sevgisi
 1. Cem Adrian'dan Sen Gel Diyorsun "Öf Öf"
 2. Aşure günü ve gecesi
 3. Gıybet küfre en yakın günahlardandır
 4. İnsana beş duygu sırayla verilir
 5. Nefsini seven kibirli olur
 6. Peygamberlerin ümmetine olan sevgisi
VİDEO GALERİ
YUKARI