Bugun...
Dolar: 3.7970
Euro : 4.6795

Konuk Yazar


Aziz Dağtekin


Facebookta Paylaş

Diyanet din düşmanlarına karşı neden suskun?
Tarih: 30-07-2017 15:04:00 Güncelleme: 30-07-2017 15:04:00


Diyanet, FETÖ gibi tehlikeli olan ve dinde reform hazırlığı yapan, İslamiyet’in kabul etmediği konularda fetvalar veren diğer sözde cemaat ve dini kuruluşlarla ilgili neden rapor hazırlamıyor? Bu konuda FETÖ’nun siyasi ayaklarının açıklanmaması gibi merak konusudur.

Ülkemizdeki hayır ve hasenat duygularını körelten, sevgi ve muhabbeti ortadan kaldıran FETÖ gibi sözde din kisvesi adı altında İslamiyet’e hizmet ettiğini öne süren özünde zarar veren bazı cemaatler aslında nifak tohumları ekiyor. Bu yanlış ve dini duyguları tahrip eden faaliyetler raporlarla kamuoyuna şerlerinden emin olmak adına duyurulmalı ve faaliyetleri derhal yasaklanmalıdır.

Televizyon kameralarının karşısına geçip hep birbirlerine benzeyen genç kızlarımızı karşına alıp, sözde din adına yarı çıplak halde raks ettiren Adnan Oktar da bunlardan biridir. Yarı çıplak halde raks hangi dini inançların ve hangi fıkıh kitabının hangi sahifesinde yazılıdır birilerinin izah etmesi lazımdır.

Bu görev de Diyanet işlerine düşmektedir. Diyanet İşleri, sadece sırmalı köşkte oturup kalkmak, dine ahlaka, toplumsal değerlere verilen zararları görmezden gelmek demek değildir.  “Yılan küçükken kafası ezilmeli.” sözü dinimize ve diyanetimize zarar verenler için de geçerlidir. Vaktiyle FETÖ ile ilgili yazdıklarımızdan ve çizdiklerimizden dolayı bizi kınayanlar şimdilerde bize methiler yağdırmaktadırlar. Ama bu zamana kadar FETÖ’nun faaliyetlerini denetlemeyen, onların hurafe niteliğindeki faaliyetlerini mubahmış gibi görmezden gelenler, aslında FETÖ’yu canavarlaştıranlardır.

Şimdi, Diyanet Adnan Oktar’ın ve diğer sapık fırka peşinde koşan bazı cemaatlerin din tahribiyle ilgili rapor hazırlayacak mı? Hazırlamaz, hazırlayamaz.  Çünkü, Diyanet FETÖ raporunu İslami hassasiyetinden dolayı değil siyasi gidişattan ve baskıdan dolayı hazırladı. İlkokul çocuğunun bile FETÖ’ya sövdüğü bu dönemde raporun hiçbir kıymeti har biyesi yok.

Çünkü; bu rapor dini inançlarımız ve değerlerimiz daha fazla zarar görmeden hazırlanmalıydı. Canavarı görmek için illaki bir eylemin veya acı olayın meydana gelmesi gerekmiyor. Diyanet de, devlet de din düşmanlarının ve dinde reform arayan sözde bazı cemaatlerin yakasına yapışmalı onların İslamiyet’e zarar veren faaliyetlerini derhal durdurmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhurbaşkanımızın hurafe peşinde koşan bazı sözde dini cemaatlerin faaliyetlerini denetleyecek kendisine bağlı özel bir ekip kurmasını, yeniden dizayn edilecek olan yeni anayasa alt komisyonlarında dinimize zarar verecek olan faaliyetlerin tanımlaması ve ceza ile yaptırımların belirlenmesi gerekmektedir.

Yoksa dinimiz de diyanetimiz de yok olur. Kısacası dinimiz sapık fırkaların, din düşmanların, hurafelerin, Vehabilerin velhasıl Müslümanları geri bırakmak isteyen şer odakların oyuncağı ve kuklası olmaktan öteye gidemez. Devletimizin ana gayesi ve hedefi Tük İslam ahlakını ve ülküsünü yaşatacak adımlar atması olmalı. Yoksa Diyanetin din düşmanlarına karşı suskunluğunu bozacağı yok..Bu yazı 6086 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
3890 Okunma
694 Okunma
549 Okunma
516 Okunma
448 Okunma
445 Okunma
441 Okunma
438 Okunma
433 Okunma
429 Okunma
404 Okunma
383 Okunma
356 Okunma
347 Okunma
319 Okunma
311 Okunma
288 Okunma
284 Okunma
3890 Okunma
861 Okunma
815 Okunma
787 Okunma
733 Okunma
719 Okunma
718 Okunma
706 Okunma
695 Okunma
694 Okunma
670 Okunma
661 Okunma
654 Okunma
645 Okunma
624 Okunma
615 Okunma
597 Okunma
591 Okunma
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bir mezhebe tabi olmak
  Bir mezhebe tabi olmak
 • Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
  Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 • Mezhep imamları, büyük din alimleridir
  Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 • Zekatı verilmeyen mallar
  Zekatı verilmeyen mallar
 • Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
  Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 • Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
  Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
 1. Bir mezhebe tabi olmak
 2. Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 3. Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 4. Zekatı verilmeyen mallar
 5. Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 6. Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
VİDEO GALERİ
YUKARI