Beleşçiler bakın ittifak için ne diyor: 55 belediye verseler kararımızdan dönmeyiz

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

CHP listelerinden TBMM’ye giren DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, CHP’nin 55 belediye başkanlığı teklif etse bile partisinin yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararından vazgeçmeyeceğini söyledi.
Yerel seçimler için resmi süreç başladı.

Resmi Gazete’de takvim yayınlandı.

Bu kapsamda partilerin çalışmaları da devam ediyor.

Deva Partisi’nin seçime kendi adaylarıyla girme kararı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin tüzük kongresinde yaptığı konuşmada, seçimlere kendi logo ve adaylarıyla gireceklerini söyledi.

Mayıs ayındaki seçimlerden önce de benzer bir karar alan DEVA Partisi, daha sonra 6’lı masa kurulduktan sonra CHP listelerinden seçime girmişti.

Babacan’ın bu açıklamasından hemen sonra akıllara gelen bu çark edişin tekrar yaşanıp yaşanamayacağı sorusunu beraberinde getirdi.

tv100 ekranlarında da bu konu ele alındı.

Kübra Par’la Farklı Açılar programına konuk olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, programın diğer konuğu, CHP listelerinden TBMM’ye giren DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin’e bu soruyu yöneltti.

“55 belediye verseler kararımızdan dönmeyiz”

Özcan’ın “15 belediye teklifi gelirse kararlarından vaz geçerler mi?” sorusuna Şahin, şu şekilde cevap verdi:

DEVA Partisi tüm yurtta kendi adaylarını çıkartacaktır. CHP 5 değil 55 tane de belediye başkanlığı teklif etse şu aşamadan sonra bizim bu seçimlere kendi logomuzla girmemizi kimse engelleyemez.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HEDEP’li Tuncer Bakırhan: Dağılmayın cumanın kazasını kılarız

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Hakkari’de cuma vakti miting yapan HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, …

Bir cevap yazın