İYİ Parti Lideri Akşener’in CHP’yi bitirme planı!

Ankara’da ‘ülkücü kökenli’ bir aday çıkarmak isteyen Meral Akşener, Mansur Yavaş’ın görevden aldığı başdanışmanı Servet Avcı’yla bir görüşme gerçekleştirdi. Parti kurmayları görüşme sonrası Avcı’nın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına sıcak baktığını aktardı.

Yerel seçimlere az bir süre kala CHP’den gelen ittifak teklifini reddeden İyi Parti, 81 ilde kendi adaylarını çıkaracağını duyurdu. Özellikle Ankara ve İstanbul’da kimlerin aday gösterileceği merak konusu olurken Meral Akşener cephesinden dikkat çeken bir hamle geldi.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı korkak olarak nitelendiren Akşener, Ankara’da seçmenin karşısına ‘ülkücü kökenli bir isimle’ çıkmak istiyordu.

Akşener ve Avcı görüştü

Akşener bu kapsamda Mansur Yavaş’ın eski başdanışmanı Servet Avcı’yı markaja aldı. Dün ise Yavaş’ın 2015’ten beri beraber yürüdüğü ancak ekim ayında görevden aldığı eski başdanışmanı Servet Avcı’yla ilk görüşme gerçekleştirildi. Görüşmenin ardından parti kulisleri hareketlendi.

‘Adaylığa hazır’

Kurmaylar, görüşmenin olumlu geçtiğini belirtirken, Avcı’nın adaylığa hazır olduğunu kaydetti. Görüşmede Avcı’nın, Akşener’e “Ankara’daki önde gelen ülkücü isimlerin desteğini aldığını” ilettiği öne sürüldü.

Parti içerisinde ‘Türk milliyetçilerini birleştireceği’ görüşü hakim

Partinin, yılbaşından sonra 81 ildeki adaylarını hızlıca açıklayacağı belirtilirken, Ankara’da Avcı’nın adaylığının açıklanmasının da uzun sürmeyeceği kaydediliyor.

Cumhuriyet’ten Merve Kılıç’ın aktardığına göre İyi Partili kurmaylar, Avcı’nın adaylığının Ankara’daki Türk milliyetçilerini birleştireceği yorumunu yapıyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Evet-Hayır yarışmasının ünlü ismi Erkan Yolaç vefat etti

‘Evet-Hayır’ yarışması ile hafızalarımıza kazınan, televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Erkan Yolaç, uzun süredir tedavi gördüğü …

Bir yanıt yazın