Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / NATO: Terör en çok Türkiye’yi vurdu!

NATO: Terör en çok Türkiye’yi vurdu!

Kuzey Suriye’deki gelişmeleri değerlendiren NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’ten dikkat çeken itiraf geldi. Türkiye’nin DEAŞ’a karşı önemli bir müttefik olduğunu belirten Stoltenberg “Hiçbir müttefik Türkiye kadar Suriyeli sığınmacı almadı. Türkiye 3,6 milyon Suriyeliyi aldı ve hiçbir NATO ülkesi Türkiye kadar terör saldırısı yaşamadı” açıklaması yaptı.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg hiçbir NATO üyesi ülkenin Türkiye kadar terör saldırısı yaşamadığını söyledi.
Stoltenberg, Bild am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, Suriye’nin kuzeyinde şiddetin gerilemeye başladığını ve bunun siyasi bir çözüm için çabaları da beraberinde getirebileceğini belirtti.
“TÜRKİYE 3,6 MİLYON SURİYELİ ALDI”
Stoltenberg ”Burada Türkiye’nin önemli bir müttefik olduğunu kabul etmek gerekir. DEAŞ’a karşı mücadelede ve sözde hilafetin fiziksel olarak yıkılmasında Türkiye kararlı bir şekilde katkıda bulundu. Hiçbir müttefik Türkiye kadar Suriyeli sığınmacı almadı. Türkiye 3,6 milyon Suriyeliyi aldı ve hiçbir NATO ülkesi Türkiye kadar terör saldırısı yaşamadı” ifadelerini kullandı.
Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer’in Suriye’nin kuzeyinde uluslararası güvenli bölge önerisinin hatırlatılması üzerine Jens Stoltenberg, öneriyi memnuniyetle karşıladığını ancak bu konuda tüm dünya ülkelerinin Suriye’deki şiddetin sona ermesi için sorumluluğu bulunduğuna dikkati çekti.
“ASKER GÖNDERME KARARI KOLAY DEĞİL”
Suriye’ye asker gönderme kararı almanın kolay olmadığını vurgulayan Stoltenberg, söz konusu önerinin uygulanabilir olduğunu söylemek için erken olduğunu kaydetti.
Stoltenberg, NATO’nun üye ülkelerin düşüncelerini açıkça ve ciddi bir şekilde paylaştığı bir forum olduğunu da sözlerine ekledi.

About admin

Göz Atmak İstermisin

Ruhani:Benzin kaçakçılığını önlemek için zam yaptık

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, petrol satışının kısıtlamalarla karşı karşıya kaldığını ve dar gelirli vatandaşlara yardım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com