Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Aliyev’den BBC’ye tokat gibi cevap: Siz sadece suçlamayı ve saldırmayı seversiniz

Aliyev’den BBC’ye tokat gibi cevap: Siz sadece suçlamayı ve saldırmayı seversiniz

Azerbaycan, Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarını 44 gün süren operasyonla geri aldı. Ancak bu durum Batı medyasını fazlasıyla rahatsız etmiş olacak ki algı operasyonlarıyla Azerbaycan’ı köşeye sıkıştırmak istiyorlar.

Bunun son örneği ise BBC muhabiriyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev arasında yaşandı. BBC muhabiri Aliyev’le yaptığı röportajda Azerbaycan Cumhurbaşkanı’na ülkede basın özgürlüğü olmadığı yönünde sorular sordu. Aliyev ise bu sorulara “Bu önyargılı bir yaklaşım, bu batılı izleyicide bir algı oluşturma girişimidir. Size bir şey sorabilir miyim?, Bay Assange’a ne olduğunu nasıl değerlendirirsiniz? Özgür medya hakkında konuşmaya hakkınız yok. Bu sizin hoşunuza gitmez. Siz sadece suçlamayı ve saldırmayı seversiniz.” adeta tokat gibi cevap verdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ülkesinin Ermenistan karşısındaki tarihi zaferinin ardından İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye konuştu.

BBC muhabiri röportajda konuyu Dağlık Karabağ’daki zaferden, ülkedeki medyanın ve muhalefetin özgürlüğüne getirdi. Muhabir, Azerbaycan’da özgür medya ve muhalefet olmadığını iddia etti ve bunu kendisine bağımsız kaynakların söylediğini ifade etti.

“BATILI İZLEYİCİDE ALGI OLUŞTURMA GİRİŞİMİ”

Bunun üzerine Aliyev, kaynağının kim olduğunu sordu ve cevap alamayınca “Eğer isimlendiremiyorsan bu hikayeyi uyduruyorsun demektir.” dedi. Gazeteci ısrar edince Cumhurbaşkanı Aliyev iddiaları yalanladı. Aliyev, “Kesinlikle sahte. Özgür medyamız var. Azerbaycan’daki internet kullanıcısı sayısı yüzde 80’den fazla. Böyle bir ülkede medyanın kısıtlanmasını hayal edebiliyor musunuz? Bu önyargılı bir yaklaşım, bu batılı izleyicide bir algı oluşturma girişimidir. Azerbaycan’da özgür siyasi faaliyet, özgür medya var. Konuşma özgürlüğümüz var.” ifadelerini kullandı.

“SİZ SADECE SUÇLAMAYI SEVERSİNİZ”

Sözlerine devam eden Aliyev, muhabire Julian Assange’ı hatırlatarak, “Size bir şey sorabilir miyim?, Bay Assange’a ne olduğunu nasıl değerlendirirsiniz? Özgür medyanın ülkenizdeki yansıması mı? O gazetecilik faaliyeti için şimdi nerede? O kişiyi rehin tuttunuz, aslında ahlaki olarak öldürdünüz. Siz yaptınız. Biz değil. O şimdi hapishanede. Özgür medya hakkında konuşmaya hakkınız yok. Bu sizin hoşunuza gitmez. Siz sadece suçlamayı ve saldırmayı seversiniz.” dedi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

AB’de SİHA ve İHA üretene milyarlık fon!

Dağlık Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtarılmasında önemli rol oynayan Türk SİHA’ları dünyanın gözdesi haline geldi. Dünya basınında her gün yeni bir SİHA’ya övgü haberi çıkarken bazı ülkeler ihraç etmek için harekete geçti. Gelen son dakika haberine göre, Avrupa Birliği, sivil ve askeri İHA kapasitesini geliştirmek için hareke geçti. Araştırmalar ve iş birliktelikleri AB fonları ile desteklenecek [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.