Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Yeni bir corona türü daha daha çıktı! 2. çeşit virüsün genetik dizilimi farklı çıktı

Yeni bir corona türü daha daha çıktı! 2. çeşit virüsün genetik dizilimi farklı çıktı

Birleşik Devletler’de koronavirüse ikinci kez yakalanan bir gence enfekte olan virüsün, genetik diziliminin farklı olduğu ortaya çıktı.
Amerika Birleşik Devletleri’nde koronavirüs vakaları ciddi artış gösterirken, çarpıcı bir olay daha yaşandı.Geçtiğimiz günlerde dünyanın birçok yerinde koronavirüsün yeniden buluştığı ortaya çıkmıştı.Bu kez ABD’de Nevada’nın Reno kentinde yaşayan 25 yaşındaki bir hasta önce nisan ortasında, daha sonra mayıs sonunda olmak üzere 2 kez koronavirüse yakalandı.Nisan ayında koronavirüs teşhisi konulan hastanın, mart sonunda yeni tip koronavirüsle bağlantılı, boğaz ağrısı, öksürük, baş ağrısı, bulantı ve ishal gibi semptomlar hissetmeye başladığı belirtildi.
KORONAVİRÜS TESTİ 2 KEZ NEGATİF ÇIKAN HASTA YENİDEN VİRÜSE YAKALANDI
Bilim insanları, 27 Nisan’a kadar iyileşen ve mayıs ayında koronavirüs testi 2 kez negatif çıkan hastanın, mayıs sonunda yeniden rahatsızlandığını, ateş, baş ağrısı, baş dönmesi, öksürük, bulantı ve kusma şikayetleriyle hastaneye başvurduğunu kaydetti.Hastanın akciğer filmi çekildikten sonra eve yollandığı ancak 5 gün sonra yeniden doktora gittiği ve kanında oksijen oranının düştüğü belirlendi.Hastaneye kaldırılan bu kişinin, oksijen desteğine ihtiyaç duyduğu, kas ağrısı ve nefes darlığı gibi semptomlar gösterdiği ve zatürreye yakalandığı teşhis edildi. Hastaya tekrar yapılan koronavirüs testleri pozitif çıktı.
GENETİK DİZİLİMİ FARKLI ÇIKTI
Uzmanlar, hastadan iki ayrı enfeksiyon sırasında alınan virüsün genetik dizilimini inceledi ve virüslerin birbirlerinden farklı olduğunu belirledi.Makalede hastanın tedavisinin ardından taburcu edildiği ifade edilirken vakanın, 2’nci bir enfeksiyonun, genç ve görünürde sağlıklı bireylerde bile ilkinden daha ağır geçme olasılığını gözler önüne serdiği vurgulandı.Daha önce Hong Kong, Hollanda ve Belçika’da koronavirüs’e 2’nci defa yakalanan vakalar kayıtlara geçmişti.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Faiz kararını açıklayan FED, faizleri yüzde 0,00-0,25 aralığında tuttu!

ABD Merkez Bankası FED, faiz kararını açıkladı. Fed faizlerde beklentiler dahilinde değişikliğe gitmedi ve faizleri yüzde 0,00-0,25 aralığında tuttu. ABD Merkez Bankasının (Fed), Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Temmuz ayı toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası Fed, uluslararası piyasaların merak beklediği faiz kararını açıkladı. Fed faizlerde beklentiler dahilinde değişikliğe gitmedi ve faizleri yüzde 0,00-0,25 aralığında tuttu. [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.