Taksim saldırısının planlayıcısı Suriye’de etkisiz hale getirildi

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Milli İstihbarat Teşkilatı, Taksim saldırısının düzenleyicisi Halil Menci’nin Suriye’de etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Türkiye yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaralarını sararken bir yandan da terörle mücadeleye devam ediyor. 

Bir diğer yandan ülkeyi yasa boğan Taksim İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım 2022 tarihinde düzenlenen kanlı eylemde 6 kişi şehit olurken 81 kişi de yaralanmıştı.

Milli İstihbarat Teşkilatı, kanlı eylem ardından çalışmaları başlattı. 

Suriye’de olduğu tespit edildi

Taksim saldırısı failleri Ahlam Albashır Saleh ile Bilal Hassan’ı yönlendiren ve Bilal Hassan’ın yurtdışına kaçmasını sağlayan Halil Menci’nin, PYD/YPG kontrolündeki Suriye Kamışlı’da örgüt tarafından korunduğunu ve üst düzey YPG mensuplarıyla temas halinde olduğunu tespit etti.

Özel ekiple Nokta Operasyonuyla etkisiz hale getirildi

Milli İstihbarat Teşkilatı özel operasyon ekibince hassas bir şekilde takip altına alınan Halil Menci, 22 Şubat 2023 tarihinde Kamışlı’da gerçekleştirilen başarılı nokta operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan: Dünya liderleri 28 Mayıs akşamı yapılacak trene katılmak istiyor

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Canlı yayında gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya liderlerinin kendisini arayıp 28 …

Bir cevap yazın