Sivas’ta kamyonla minibüs çarpıştı: 8 ölü, 9 yaralı

Bursa’daki bir düğünden Malatya’ya dönenlerin bulunduğu minibüs ile Malatya’dan Amasya’ya yük taşıyan kamyonun çarpıştığı feci kazada  ilk belirlemelere göre 8 kişinin öldüğü 9 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

Sivas-Malatya karayolu, Sivas’ın Kangal ilçesi, Yeşildere Köyü yakınlarında feci bir kaza meydana geldi. Sivas-Malatya karayolu uzun süre trafiğe kapatıldı.

Kurtarma ekipleri bölgede
Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, minibüs ile kamyonun karıştığı kazada ilk belirlemelere göre 8 ölü ve 9 yaralı bulunduğu bildirildi. Çok sayıda kurtarma ekibi ise bölgeye sevk edildi. Kangal Kaymakamı Fatih Sungur, kaza yerine gelerek bilgi aldı.

Düğün dönüşü kaza
Sungur, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursa’daki bir düğünden Malatya’ya dönenlerin bulunduğu minibüs ile Malatya’dan Amasya’ya yük taşıyan kamyonun çarpıştığını bildirdi.

Yaralanan 9 kişinin ise Kangal Devlet Hastanesi’ne nakillerinin gerçekleştirildiğini dile getiren Sungur, yaralılara acil şifalar diledi.

 

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye, düzensiz göç açıklamakta transit bir ülke olmaktan çıktı

Düzensiz göçle mücadeleler sonucunda Türkiye transit bir ülke olmaktan çıktığını ve rotanın değiştiğini belirten İçişleri …

Bir yanıt yazın