Ödülle aranan 4 hain sarı poşette!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

İçişleri Bakanlığı, teröristlerden 2’sinin turuncu, 2’sinin de gri kategoride olduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, iç güvenlik operasyonları kapsamında, hafta sonu düzenlenen operasyonlarda Siirt’in Eruh ilçesi Ciraf mevkisinde 5 ve Faraşin bölgesinde 2 olmak üzere 7 teröristin etkisiz hale getirildiği anımsatıldı.
Teröristlerden 4’ünün kimliklerinin belirlendiği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
ESMA AFŞAR, 1 MİLYON LİRAYA KADAR ÖDÜLLE ARANIYORDU
“Siirt’in Eruh ilçesi Ciraf mevkisinde İl Jandarma Komutanlığınca hafta sonu gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 5 terörist etkisiz hale getirilmişti. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin 1 milyon liraya kadar ödülle turuncu listede yer alan ‘Jiyan’ kod adlı Esma Afşar olduğu belirlendi.
FERİT DANIŞMAN VE İSMAİL DUMAN GRİ LİSTEDEYDİ
Diğer 2 teröristin 500 bin liraya kadar ödülle gri listede yer alan sözde yönetici ‘Mahir Nemrut’ kod adlı Ferit Danışman ve bombalı saldırıların sorumlusu ‘Azad’ kod adlı İsmail Duman’ın etkisiz hale getirildiği belirlendi.
BASRİ CİN İÇİN 1 MİLYON LİRAYA KADAR ÖDÜL KONULDU
Ayrıca Hakkari ve Van il jandarma komutanlıkları koordinasyonunda jandarma özel harekat (JÖH) ve jandarma komando birliklerinin katıldığı hava destekli operasyonda, Faraşin bölgesinde 2 terörist etkisiz hale getirilmişti. Teröristlerden birinin 1 milyon liraya kadar ödülle turuncu listede yer alan ve sözde grup sorumlusu olarak faaliyet yürüten ‘Brüsk’ kod adlı Basri Cin olduğu belirlendi.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Balyoz davasında karar! Çetin Doğan’a 6 yıl 8 ay hapis

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Balyoz davasında yeniden yargılanan Çetin Doğan dahil 7 sanığa 5 ila …

Bir cevap yazın