Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Türkiye’de 18 günde 181 orman yangını meydana geldi!

Türkiye’de 18 günde 181 orman yangını meydana geldi!

Yaz aylarının gelmesiyle başlayan orman yangınlarının ağırlıklı nedeni mangal olurken, ağustos ayının ilk 18 gününde 181 orman yangını meydana geldi.
Türkiye’de orman yangınları bitmiyor. Türkiye’nin yaz aylarında kanayan yarası orman yangınları. Havaların ısınmasıyla birlikte kendini doğaya atanların tedbirsizliğinden kaynaklı Türkiye’nin ciğerleri tahribata uğruyor.
Özellikle yaz turizminin yaygın olduğu Ege ve Akdeniz bölgelerindeki yangınların bilinçli olarak çıkarıldığı ya da insani hatadan çıktığı tahmin edilir.  Ancak açıklanan verilere göre, çıkan orman yangınlarının çoğu mangalcılardan kaynaklı.
SADECE 18 GÜNDE 181 ORMAN YANGINI
Orman yangınlarıyla ilgili açıklanan veriler, bilançonun ağırlığını gözler önüne serdi.  Verilere göre 2020’de çıkan 197 yangının 181’i, Ağustos’un ilk 18 gününde meydana geldi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Çin aşısıyla ilgili bomba detay, Antikordan kaçmanın yolunu buldu!

Kovid-19'un varyasyonları üzerine çalışan bilim insanları, P1 varyantının 2,5 kat daha hızlı bulaştığı sonucuna vardı. Bu durum, Brezilya'daki kabusu açıklıyor. Bilim insanları yeni bir çalışmada, Brezilya'da uluslararası alarmı artıran ölümcül Kovid-19 salgınının arkasındaki P1 varyantının antikorlardan daha iyi kaçmasını sağlayacak şekilde mutasyona uğradığını açıkladı. Araştırmacılar bu durum nedeniyle oriijinal koronavirüsten 2,5 kat daha hızlı bulaşan [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.