Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Trump ile Rusya arasında önemli bağlar bulundu!

Trump ile Rusya arasında önemli bağlar bulundu!

ABD Senatosu İstihbarat Komitesi, Rusya ile Başkan Donald Trump’ın 2016’daki seçim kampanyası arasında “önemli bağlar” olduğunun vurgulandığı bir rapor yayımladı.
Komitenin bugün yayımladığı 950 sayfalık raporda, eski kampanya menajeri Paul Manafort başta olmak üzere Trump’ın 2016’daki seçim kampanyası ekibiyle Rusya arasında “önemli bağlar” bulunduğu vurgulandı.
Manafort’un kampanyada birlikte çalıştığı Konstantin V. Kilimnik’in “Rus istihbarat yetkilisi” olduğuna işaret edilen raporda, “Manafort’un ilişkili olduğu kişiler, ciddi karşı istihbarat endişeleri doğuruyor.” ifadesine yer verildi.
Raporda, Klimnik’in 2016’da Rus istihbaratının hack ve sızma operasyonları ile bağlantısı olduğuna dair bilgilere ulaşıldığı vurgulandı.
“ÇİN VE İRAN DA ENDİŞE TOHUMLARI ATMAK İÇİN ÇALIŞIYOR”
Senato İstihbarat Komitesi Başkan Yardımcısı Mark Warner, yaptığı yazılı açıklamada, “Yaklaşık 1000 sayfalık bu rapor, Rusya ile Trump’ın 2016’daki seçim kampanyası arasındaki bağa ilişkin yapılan en kapsamlı inceleme. Trump’ın çalışanları ile Rus hükümeti casusları arasındaki iletişim seviyesi, seçimlerimizi tehdit edecek derecede gerçek karşı istihbarat tehditidir.” görüşünü paylaştı.
Komitenin Başkanı Marco Rubio da yaptığı yazılı açıklamada, 2020 seçimlerinin yaklaştığını vurgulayarak, “Şu anda Rusya’nın yanı sıra Çin ve İran da bizim demokrasimizi bozmak, sosyal ayrımları kızıştırmak, kurumlarımızın, seçim sürecimizin ve cumhuriyetimizin meşruluğu ve birliği konusunda endişe tohumları atmak için çalışıyor.” ifadesini kullandı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Çin aşısıyla ilgili bomba detay, Antikordan kaçmanın yolunu buldu!

Kovid-19'un varyasyonları üzerine çalışan bilim insanları, P1 varyantının 2,5 kat daha hızlı bulaştığı sonucuna vardı. Bu durum, Brezilya'daki kabusu açıklıyor. Bilim insanları yeni bir çalışmada, Brezilya'da uluslararası alarmı artıran ölümcül Kovid-19 salgınının arkasındaki P1 varyantının antikorlardan daha iyi kaçmasını sağlayacak şekilde mutasyona uğradığını açıkladı. Araştırmacılar bu durum nedeniyle oriijinal koronavirüsten 2,5 kat daha hızlı bulaşan [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.