Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı ne kadar olacak?

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı ne kadar olacak?

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı, 5 aylık enflasyona göre yüzde 7.02 olurken, maaşlarda 447 liraya varan artış göründü.

Gözler kesin oranı gösterecek Aralık enflasyonunda. Peki, emekli maaşına yapılacak Ocak zammı ile birlikte güncel emekli aylıkları ne kadar olacak? Kim, ne kadar alacak? İşte emeklilerin Ocak zammı ile ilgili merak ettiği tüm detaylar…

Emeklilerin Ocak zammı için geri sayım başladı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak’ta maaşları 2020’nin ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak. Zam oranı 4 Ocak’ta belli olacak. Ancak ipuçları da geliyor. EN ÇOK 6.822 TL Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, Temmuz-Kasım enflasyonu yüzde 7.02 çıktı.

Geriye sadece Aralık ayı enflasyon verisi kaldı. 5 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelirinde 447,55 liraya varan artış yaşanacak. En yüksek emekli aylığı net 6 bin 375 lira 37 kuruştan 6 bin 822 lira 92 kuruşa çıkacak.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Rusların ‘”Türkiye” isyanı!

Türkiye uçuşlarına sınır getirilmesi Rusya’yı karıştırdı. Ruslar karara karşı tepki gösterdi. Turizmciler, Rusların en çok tatil için tercih ettiği ülkelerden Türkiye'ye yönelik uçuşların kısıtlanmasının biran önce kaldırılmasını bekliyor. Özellikle Ruslar için vazgeçilmez tatil merkezi olan Antalya, geçen yıl Güvenli Turizm Sertifika Programı ile yaklaşık 1,5 milyonu Rus olmak üzere 3,5 milyon turiste, "sağlıklı ve güvenli" [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.