Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Rusya, Kuzey Suriye’de ABD’nin boşalttığı Tişrin üssüne yerleşti

Rusya, Kuzey Suriye’de ABD’nin boşalttığı Tişrin üssüne yerleşti

Rus güçleri, ABD’nin Fırat Nehri üzerinde boşalttığı Tişrin üssüne yerleşti. Bir Rus komutanın, YPG’li Şervan Derviş ile yan yana konuşma yapmasının ardından üssün devir teslimi gerçekleşti. Bu sırada Rus komutan ile teröristin, Rusya bayrağı ve örgüt flamasını değiş tokuş etmesi dikkati çekti.
Rusya, ABD’nin boşalttığı Kuzey Suriye’deki üsse yerleşti. Görüntülere göre, Rus bayraklı askeri konvoy Fırat Nehri üzerindeki barajda kurulu üsse girdi. Bir Rus komutanın, terör örgütü YPG/PKK mensubu Şervan Derviş ile yan yana konuşma yapmasının ardından üssün devir teslimi gerçekleştirildi.Bu esnada, Rus komutan ve söz konusu teröristin, Rusya bayrağı ve örgüt flamasını değiş tokuş etmesi dikkati çekti.
NE OLMUŞTU?
Rusya, geçen hafta da Fırat Nehri’nin doğusundaki Ayn-ul Arab ilçesinde ABD’nin boşalttığı Sırrin ve Sebit üslerine konuşlanmıştı. Fırat Nehri’nin batı yakasındaki Tişrin Barajı, 27 Aralık 2015’te ABD desteğiyle YPG/PKK’nın eline geçmişti.
Baraj, terör örgütünün Fırat’ın batısında işgal ettiği ilk nokta olmuştu. ABD, Ocak 2016’da barajda üs kurmuştu.
KAMIŞLI’DA GENİŞLETME OPERASYONU
Bu arada, Rusya’nın Suriye’nin kuzeydoğusunda rejim kontrolündeki Kamışlı havaalanının yakınında kullandığı bir binanın çevresini genişlettiği öğrenildi. 20 kadar Rus askeri danışman, onlarca asker ve zırhlı araçla önceki gün bölgeye intikal etti.

About admin

Göz Atmak İstermisin

Bu dostluk sömürgeci ve dünyayı kana bulayanlara kapak olsun

Dünyanın en güzel sevgisi karşılıksız ve beklentisiz olanıdır. Hayat karşılıklı sevgi ve saygıyı anlayarak, karşındakinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com