Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Rüşvet iddiası krize dönüşüyor! CHP’den Sinan Aygün’e ihraç istemi!

Rüşvet iddiası krize dönüşüyor! CHP’den Sinan Aygün’e ihraç istemi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Sinan Aygün arasında süren tartışmaya ilişkin, “Mansur Yavaş yasalara göre davranmıştır” dedi. Öte yandan Aygün’ün parti tüzel kişiliği, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlunu hedef alan açıklamalar yapması üzerine Ankara İl Yönetimi süreci başlattı. CHP il yönetimi, Aygün’ü “tedbirli” olarak partiden ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk etti.
Ankara’da gazetecilerle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Sinan Aygün arasında süren tartışmaya ilişkin, “Mansur Yavaş yasalara göre davranmıştır” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin muhabirleriyle bir araya gelerek gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı.
TOGO kuleleri inşaatının durdurulması ile başlayan tartışmalara ilişkin bir soruya da cevap veren Kılıçdaroğlu, “Mansur Yavaş yasalara göre davranmıştır” ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu, olayın basına yansımadan önce hem Yavaş hem de Sinan Aygün ile görüştüğünü söyledi.
Aygün’ün kendisine mağdur edildiğini söylediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Sayın Mansur Yavaş ile de görüştüm. Binanın yapılması ile ilgili yargı sürecini anlattı. Kendisi zaten haksızlıklara, ranta karşı çıkan birisi. Sayın Mansur Yavaş yasanın öngördüğü çerçevede hareket etmiştir. Biz de kendisine onu söyledik. İşin özü belli, rantlar var. Gerçekten haksız olarak rant elde edenlere karşı büyükşehir belediyesinin mücadele etmesi lazım. Mansur Bey de bu mücadeleyi sürdürüyor” dedi.
SİNAN AYGÜN’E İHRAÇ İSTEMİ
Öte yandan Cumhuriyet’in haberine göre Aygün’ün parti tüzel kişiliği, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlunu hedef alan açıklamalar yapması üzerine Ankara İl Yönetimi süreci başlattı. CHP il yönetimi, Aygün’ü “tedbirli” olarak partiden ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk etti.
Bu işlemin ardından Aygün, CHP’deki tüm seçme ve seçilme hakkını da kaybetmiş oldu. İl disiplin kurulunun önümüzdeki hafta toplanarak Aygün’ü partiden ihraç etmesi bekleniyor. Aygün’ün CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na itiraz hakkı bulunuyor.
CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, gelişmeyi doğruladı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye, 5,5 tonluk yeni silahı ile bir üst lige çıkıyor!

Hava bombardımanı icra edebilecek insansız silahlı hava aracı Akıncı TİHA'da geri sayım başladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ilk teslimatlar bu yıl içerisinde yapılacak. Dünyada sadece 4 ülkenin üretebildiği özelliklere sahip 5,5 tonluk dev insansız hava aracı 40 bin feet yüksekliğe çıkıp 24 saat havada kalabiliyor. F-16 mühimmatlarının yanı sıra milli olarak geliştirilen SOM-J gibi yerli füzelerin [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.