Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Kontrollü hayata alışalım! 12 şehirde de maske kullanımı zorunlu hale geldi

Kontrollü hayata alışalım! 12 şehirde de maske kullanımı zorunlu hale geldi

Korona ile mücadelede, “Kontrollü Sosyal Hayat” süreci ele alınırken, belirlenen bazı illerde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.
Koronavirüs ile mücadele kapsamında sosyal mesafe kuralıyla birlikte en önemli tedbir uygulamalarından biri de maske kullanımı…
Türkiye’de, yoğunluk yaşanan pazar yerleri, marketler, AVM’ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile kuaförler ve berberlerde maske takmak zorunlu hale getirilirken, 12 şehirde de maske kullanımı zorunlu hale geldi.
HANGİ İLLERDE ZORUNLU
Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Karabük, Muğla, Rize ve Uşak İl Hıfzısıhha Kurulları, sokağa maskesiz çıkmayı yasakladı.
Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı bu 12 ilin yanı sıra Gaziantep, İzmir, Adana gibi kentlerde de yoğunluğun oluştuğu bazı cadde ve çarşılara maskesiz girilmesi yasaklandı.
“MASKESİZ ADIM ATMAK YOK”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Maskesiz olarak asla evin dışına adım atmayacağız.” diyerek sokakta, markette, iş yerinde, her yerde fiziki mesafenin mutlaka korunması gerektiğini belirtmişti.
BAKAN KOCA: MASKESİZ ÇIKMAK SORUMLULUKLA BAĞDAŞMAZ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da kontrollü sosyal hayatın salgına karşı yeni bir hayat tarzı olduğunu belirterek, virüs riskinin azaltmasının koşulunu “Maske + Sosyal Mesafe” ifadesiyle açıklamış, “Dışarıya maskesiz çıkmak, maskeyi yarı açık şekilde kullanmak sorumlulukla bağdaşmaz.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Denize dökülen Yunan ve medyası Sisi’ye sarıldı!

Darbeci Hafter’e Sirte ve Cufra’da ağır yenilgiler yaşatan UMH birlikleri operasyona tüm kararlılıkla devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir