Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / İstanbul’da İmamoğlu-Yıldırım çekişmesinde fark düşüyor

İstanbul’da İmamoğlu-Yıldırım çekişmesinde fark düşüyor

İstanbul’da AK Parti’nin itirazları ile başlayan geçersiz oyların yeniden sayımı sürüyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un, “Fark 14 binlere düştü” açıklamasının hemen ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu YSK’nın resmi web sitesinin ekran görüntüsü paylaştı. İşte Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkı.
İstanbul seçim sonuçları için nefesler tutuldu geçersiz oyların sayımının tamamlanması bekleniyor. Kesin olmayan resmi sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da Binali Yıldırım’a karşı 15 bin 209 oy önde gidiyor.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yaptığı basın toplantısında İstanbul’daki fark 14 binlerde deyince Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan cevap geldi. YSK’nın resmi web sitesinin ekran görüntüsünü paylaşan Kaftancıoğlu, oy farkının 15 bin 209 olduğunu açıkladı.
CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AK Partili Ali İhsan Yavuz’un, “Fark 14 binlere düştü” açıklamasının hemen ardından bu ekran görüntüsünü paylaştı
İstanbul’un genelinde İstanbul’da toplam geçersiz oy sayısı 318 bin 222 idi. İstanbul’da geçersiz oyların % 93’ü sayıldı. İmamoğlu ve Yıldırım arasındaki fark 15 bin 304 oldu.
Ekrem İmamoğlu: 4.170.868
Binali Yıldırım: 4.155.659
Fark: 15209
Sayılan Sandık Oranı: %93,72
FARK NE OLDU?
Öte yandan Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da yapılan seçim itirazlarıyla ilgili bugün yaptığı basın toplantısında İstanbul’da yaklaşık 330 bine yakın geçersiz oyun yüzde 78’inin sayıldığını, 16 bin 380 oyla rakibi Binali Yıldırım’ın önünde olduğunu açıklamıştı.
İmamoğlu’ndan önce bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da YSK verilerine göre geçersiz oy sayımının yüzde 70’i tamamlandı diyen Yavuz, aradaki farkın 16 bin 442 olduğunu kaydetmişti.
Cumhuriyet Halk Partisi tarafından daha önce yapılan açıklamada ise geçersiz oyların yüzde 72’sinin sayıldığı twitter hesabından duyuran CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İmamoğlu’nun oy sayısını 4 milyon 171 bin 404, AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın oy sayısını ise 4 milyon 154 bin 293 olarak vermişti.
Erkek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda saat 10:30 itibariyle aradaki farkın 17 bin 111 olduğunu açıkladı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

AB’de SİHA ve İHA üretene milyarlık fon!

Dağlık Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtarılmasında önemli rol oynayan Türk SİHA’ları dünyanın gözdesi haline geldi. Dünya basınında her gün yeni bir SİHA’ya övgü haberi çıkarken bazı ülkeler ihraç etmek için harekete geçti. Gelen son dakika haberine göre, Avrupa Birliği, sivil ve askeri İHA kapasitesini geliştirmek için hareke geçti. Araştırmalar ve iş birliktelikleri AB fonları ile desteklenecek [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.