Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / İran’dan “ortak tatbikat” uyarısı: Şaka yapmıyoruz, vururuz

İran’dan “ortak tatbikat” uyarısı: Şaka yapmıyoruz, vururuz

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Habibullah Sayari, Rusya ve Çin ile Umman Körfezi’nde yaptıkları ortak tatbikat için konuştu. Bölgede görülecek her türlü keşif aracının imha edileceğini belirten Sayari “Ortak tatbikatlar şaka değil, biz şaka yapmıyoruz. Tatbikat bölgesindeki her türlü deniz ve hava aracı vurulacak” dedi.
İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Habibullah Sayari, ülkesi, Rusya ve Çin arasında yürütülen ortak tatbikat bölgesinde görülecek her türlü keşif aracının imha edileceğini söyledi. Tasnim ajansına konuşan Sayari “Birçok ülke elbette tatbikatta neler olup bittiğini görmek istiyor. Ancak ortak tatbikatlar şaka değil, biz şaka yapmıyoruz. Tatbikat bölgesindeki her türlü deniz ve hava aracı vurulacak. Bunu daha önce göstermiştik” şeklinde açıklama yaptı.

Rusya, Çin ve İran, Umman Körfezi ve Hint Okyanusu’nda ortak tatbikat düzenliyor. 30 Aralık’a kadar sürecek tatbikatların amacının terör ve korsanlarla mücadeleye yönelik tedbirler geliştirmek olduğu belirtilmişti.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

ABD, Çinli teknoloji devi Xiaomi’yi de kara listeye aldı!

Son dakika haberine göre ABD, Çinli teknoloji devi Xiaomi'yi Çin ordusuyla bağlantılı olduğu gerekçesiyle kara listeye aldı. Bu gelişme sonrası Xiaomi yetkilileri flaş bir açıklama yaptı. Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi, fiyat/performans telefonlarıyla dünya genelinde tanınan bir şirket. Diğer yandan şirketin ABD Başkanı Donald Trump'ın kararıyla ABD'de kara listeye girmesi ve Xiaomi'nin Çin ordusuyla bağlantılı [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.