Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / İran’da Kasım Süleymani izdihamı: 35 ölü 48 yaralı var

İran’da Kasım Süleymani izdihamı: 35 ölü 48 yaralı var

Bağdat’daki ABD operasyonunda öldürülen Kasım Süleymani için bugün memleketi Kirman’da cenaze töreni düzenleniyor. Törende çıkan izdihamda 35 kişinin öldüğü belirtiliyor.
İran bugün Kasım Süleymani’yi son yolculuğuna uğurluyor.
Süleymani’nin cenazesi, Başkent Tahran’da düzenlenen törenin ardından memleketi Kirman’a gönderildi.
Cenaze sabah saatlerinde Kirman Havalimanı’na ulaştı.  Kirman’da cenaze töreninin yapılacağı alana şehir merkezinden ve çevre bölgelerden çok sayıda katılım gerçekleşiyor.
CENAZEDE İZDİHAM
Süleymani’nin memleketi Kirman’daki cenaze töreninde izdiham çıktı.  Süleymani’nin Kirman kentindeki cenaze töreninde yaşanan izdihamda 35 kişinin hayatını kaybettiği, 48 kişinin yaralandığı açıklandı. Şehrin bayraklarla kan kırmızı bir renge büründüğü belirtilirken İran halkı bölgede ”Ne teslim ne münazara intikam istiyoruz” sloganları atıyor.
Yoğunluk nedeniyle defin saatinin ne zaman olacağı tam belirtilemezken cenaze namazına hem siyasi hem de askeri isimler katılacak. Törene katılan Devrim Muhafızları Genel Komutanı Selami gerçekleştirdiği konuşmasında intikam vurgusu yaptı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Trump haklı çıktı! Biden’ın ekibinden bir kadın seçime hile karıştırmaktan tutuklandı!

Son dakika: Teksas polisi, Joe Biden'ın seçim ekibinde yer alan Rachel Rodriguez'i, seçimlere hile karıştırdığı iddiasıyla gözaltına aldı ve evinde bir arama gerçekleştirdi. Son dakika: Teksas polisi, Joe Biden'ın seçim ekibinde yer alan Rachel Rodriguez'i, seçimlere hile karıştırdığı iddiasıyla gözaltına aldı ve evinde bir arama gerçekleştirdi. Rachel Rodriguez'in suçunu itiraf ettiği bildirildi. TEKSAS BAŞSAVCISI DUYURDU! [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.