Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Dünya’ya Arap Baharı eken ABD, şimdilerde ülkesinde kaos biçiyor!

Dünya’ya Arap Baharı eken ABD, şimdilerde ülkesinde kaos biçiyor!

Austin şehir merkezinde dün gece polis protestocuları silahla vurarak yaraladı. Amerkia’daki eylemlere polis ateş açarak müdahale ediyor.
ABD’nin Minnesota eyaletinde polis şiddeti sonucu yaşamını yitiren siyahi Amerikalı George Floyd için düzenlenen protestolar Amerika genelinde devam ediyor.
ORDU GÖREVE ÇAĞIRILDI
Amerika’da protestolar sonucu olağanüstü hal ilan edildi. Ulusal Muhafızlar ayaklanmanın bastırılması için göreve çağırıldı.
PROTESTOCULARA ATEŞ AÇILDI
Protestocuları dağıtmak isteyen polis ve asker plastik mermiden vazgeçip olaylara gerçek mermilerle müdahale ediyor. Dün gece de Austin şehir merkezindeki bir protesto sırasında silahlar susmadı. Protestolar sırasında dağılmayan gruba polis ateş açtı. Polisin açtığı silah sonrası çok sayıda protestocu yaralandı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan, Çiller’e demokrasi adasını gezdirdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski başbakanlardan Tansu Çiller’le birlikte, Demokrasi ve Özgürlükler Adasında 12 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir