Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Beklenen operasyon başlayacak mı? Bakan Akar ile komutanlar Libya’da

Beklenen operasyon başlayacak mı? Bakan Akar ile komutanlar Libya’da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, faaliyetleri inceleyecek.
Türkiye’den Libya’ya kritik bir ziyaret daha gerçekleştirildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Güvenlik, Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası kapsamında yapılan faaliyetleri yerinde incelemek üzere Libya’nın başkenti Trablus’a geldi.
Bakan Akar ve Orgeneral Güler’in ziyareti dolayısıyla Mitiga Havalimanı’nda askeri tören düzenlendi.
AKAR VE GÜLER TRABLUS’A GİTTİ
Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan meşru Libya Hükümeti’nin Savunma Bakan Yardımcısı Selahaddin en-Nemruş, Genelkurmay Başkanı Korgeneral Muhammed eş-Şerif ile Türkiye’nin Trablus Büyükelçisi Serhat Aksen ve diğer Türk ve Libyalı yetkililer tarafından karşılanan Akar, tören kıtasını selamladı.
Törenin ardından, Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler, mutabakat kapsamında oluşturulan Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığı’na gitti.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye sevdalısı Ersin Tatar, yemin ederek göreve başladı!

KKTC’nin 5’inci Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar, Meclis’te yemin ederek resmen göreve başladı. Geçtiğimiz Pazar günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir