Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Fitne Selman, Rusya’yı Suriye’ye müdahaleye davet etti iddiası!

Fitne Selman, Rusya’yı Suriye’ye müdahaleye davet etti iddiası!

Suudi eski istihbarat yetkilisi Saad el-Cebri, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ı mahkemeye verdi. Davada Selman’ın, Esad rejiminin kurtarılmasına yardımcı olduğu ifade edildi.
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, farklı bir iddiayla yeniden gündem oldu.
İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre, Suudi Arabistanlı eski İçişleri Bakanlığı istihbarat yetkilisi Saad el-Cebri, ABD’nin başkenti Washington DC’de Veliaht Prens Muhammed bin Selman aleyhine dava açtı.
“RUSYA’YI SURİYE İÇ SAVAŞINA KARIŞMAYA TEŞVİK ETTİ”
El-Cibri, dava dosyasında, dönemin ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü John Brennan ile Temmuz ve Ağustos 2015’te görüştüğünü belirterek, “Brennan, Bin Selman’ın Rusya’yı Suriye iç savaşına müdahaleye teşvik ettiğinden endişeli olduğunu dile getirdi, o dönem Rusya, Suriye iç savaşında bir taraf değildi.” ifadesini kullandı.
KANADA’YA SIĞINMAK ZORUNDA KALDI
Muhammed bin Selman’ın, Brennan’ın bu endişelerini öfkeyle karşıladığını vurgulayan El-Cibri, Brennan ile yaptığı görüşmelerin ardından kendisinin işinden olduğunun ve ülkesini terk ederek Kanada’ya sığınmak zorunda kaldığının altını çizdi.
“ESAD’IN DÜŞMEYE YAKLAŞTIĞI BİR DÖNEMDE…”
El-Cibri dava dosyasında, Veliaht Prens’in, “tam da Esad rejiminin düşmeye yaklaştığı bir dönemde Rusya’yı Suriye’ye müdahaleye davet ettiğini” kaydetti.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Teşkilat dizisinde Türk jetleri Yunan jetlerine haddini bildirdi!

TRT 1 ekranlarında büyük ilgiyle izlenen Teşkilat dizisinde unutulmaz sahneler yaşanmaya devam ediyor. Türk milli istihbaratının kuruluşundan bu yana imza attığı olağanüstü başarıların nefes kesici hikayeleri, ‘Teşkilat’ta gün yüzüne çıkıyor. YUNANİSTAN’A MECBURİ İNİŞ Kasım Firavi takasının ardından havada arızalanan uçak irtifa kaybetmeye başlar. Uçakta büyük panik yaşanır ve Yunanistan’a mecburi iniş yapılır. Bu durum krizin [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.