Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Başkan Erdoğan: Türk ekonomisi toparlama sürecini başarıyla yürütüyor

Başkan Erdoğan: Türk ekonomisi toparlama sürecini başarıyla yürütüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Yatırımcılar Zirvesi’nde video konferans yöntemiyle açıklama yaptı. Erdoğan, “Covid-19 salgınında pek çok ülke ekonomik bakımdan durgunluk yaşarken, Türk ekonomisi hamdolsun toparlama sürecini başarı ile yürütüyor” diye konuştu.
Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu biçimde; Covid-19 salgınında pek çok ülke ekonomik bakımdan durgunluk yaşarken, Türk ekonomisi hamdolsun toparlama sürecini başarı ile yürütüyor.
Üçüncü çeyrekte elde ettiğimiz kuvvetli büyüme oranını, ülkemizin bu süreçteki başarısının bir tescili olarak değerlendiriyoruz. Ülkemizin, özellikle Asya merkezli üretim ağına alternatif arayışındaki global yatırımcılara önemli yararlar sunduğuna inanıyorum. Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi 2020 sıralamasında yalnızca son iki senede 27 basamak ilerleme kaydettik.2002’den bu yana çektiğimiz 220 milyar dolarlık direk olarak yatırımı, global girişimcilerin Türkiye’ye güveninin tezahürü olarak görüyoruz.
Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz ilave reformlarla yatırım ortamını daha da iyileştireceğiz. Altını çizerek ifade etmek isterim ki 18 senede global müteşebbisleri asla ‘yabancı’ yatırımcı olarak görmedik, görmüyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılara ‘gelin, Türk misafirperverliğinin farkına varın’ diyorum. Hukuk, demokrasi ve ekonomi alanında yeni bir reform seferberliği başlattık. En geniş zeminde, en ayrıntılı mutabakatla kimseyi dışlamadan bu süreci yönetmeyi arzu ediyoruz.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

AB’de SİHA ve İHA üretene milyarlık fon!

Dağlık Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtarılmasında önemli rol oynayan Türk SİHA’ları dünyanın gözdesi haline geldi. Dünya basınında her gün yeni bir SİHA’ya övgü haberi çıkarken bazı ülkeler ihraç etmek için harekete geçti. Gelen son dakika haberine göre, Avrupa Birliği, sivil ve askeri İHA kapasitesini geliştirmek için hareke geçti. Araştırmalar ve iş birliktelikleri AB fonları ile desteklenecek [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.