Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Akdeniz’de 6,4 km derinlikte 5 şiddetinde deprem!

Akdeniz’de 6,4 km derinlikte 5 şiddetinde deprem!

Dalaman açıklarında saat 07.44’te 6,4 km derinlikte 5 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremin Ege bölgesinin tamımında hissedildiği bildirildi.
Akdeniz’de, Muğla’nın Dalaman, Ortaca ve Marmaris ilçeleri açıklarında, 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre deprem herhangi bir can ve mal kaybına uğramadı.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre bugün saat 07.44’te Akdeniz’de, Muğla’nın Dalaman ilçesine 43.55, Ortaca ilçesine 48.20, Marmaris ilçesine 49.66 kilometre uzaklıkta, Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 18.74 kilometre derinlikte meydana gelen deprem, Muğla’nın Ortaca, Dalaman, Marmaris ve Fethiye ilçeleri başta olmak üzere Antalya’nın ilçelerinde de hissedildi. Denizde meydana gelen depremin ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybına yol açmadığı öğrenildi.
“HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YOK”
Depremin hissedildiği ilçelerden Fethiye’nin Belediye Başkanı CHP’li Alim Karaca ilçede durumun sakin olduğunu belirtti. Karaca, “Herhangi bir olumsuzluk yok. Eğitimle ilgili de bir aksama yok. Aileler çocuklarını okullarına bırakıyorlar. Herhangi bir binada hasar da yok” dedi. Kendilerine ulaşan herhangi bir olumsuzluğun olmadığını dile getirdi.

About admin

Göz Atmak İstermisin

INTERPOL’ün 2021’deki Genel Kurul Toplantısı Türkiye’de yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Türkiye’nin, 2021 yılında düzenlenecek olan INTERPOL’ün 90. Genel Kurul Toplantısı’na ev …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com