Bu kerizlik değil de nedir? Türk TIR sürücüsü Bulgar’a 54 bin Euro kaptırdı

Edirne Hamzabeyli Sınır Kapısı’na geçmek için Litvanya’dan yola çıkan Türk tır sürücüsünün ceketinde beyan edilmemiş 54 bin euro para ele geçirildi.

Edirne’de yabancı plakalı bir tır, Litvanya’dan Türkiye’ye gitmek üzere ülkeden çıkmak üzere Lesovo sınır kapısına ulaştı. Gümrük kontrol alanında Türk vatandaşı olan sürücü, beyan edecek bir şeyinin olmadığını belirtti.

Kıyafeti ve davranışlarından şüphelenildi

Daha sonra yapılan incelemede sürücünün kıyafeti ve davranışları gümrük müfettişlerinin şüphesini uyandırdı. Sürücünün kişisel araması sırasında ceketinin iç cebinde siyah folyo ve bantla sarılmış 200 ve 500 eurolardan oluşan iki paket euro banknot bulundu.

Ceketinin iç cebine bantlanmış 54 bin euro bulundu

Belirlenen paranın 54 bin euro olduğu belirtildi. Paraya el konulurken, sürücü hakkında idari suç duyurusunda bulunuldu ve cezai işlem başlatıldı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Evet-Hayır yarışmasının ünlü ismi Erkan Yolaç vefat etti

‘Evet-Hayır’ yarışması ile hafızalarımıza kazınan, televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Erkan Yolaç, uzun süredir tedavi gördüğü …

Bir yanıt yazın