Rum kesiminin lideri Anastasiadis’ten hadsiz paylaşım

Kıbrıs’ta Türklere yönelik zulme son vermek için başlatılan Barış Harekatı’nın yıldönümünde GKRY Lideri Nikos Anastasiadis’ten çirkin bir paylaşım geldi. Anastasiadis, Türkiye’yi işgalcilikle suçladı.
Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan tam 48 yıl önce Kıbrıs’ta yaşıyan Rumların zulmüne dur dedi. Ada’da barış ve huzuru tesis etmek amacıyla gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı’nın üzerinden 48 yıl geçti. KKTC’nin bağımsızlığının da kutlandığı 20 Temmuz tarihi, adadaki Türkler için ayrı bir önem taşımaya devam ediyor.

Zihniyet hala aynı
Rum tarafının yaptığı işkenceler ve katliamlar akıllarda hala tazeyken, aradan yıllar geçse de zihniyet değişmedi. Son olarak Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, Kıbrıs’ın kurtarılmasının yıl dönümünde çirkin bir paylaşımda bulundu.  Türkiye’yi işgalcilikle suçlamaya kalkan Anastasiadis, paylaşımında haddini aşan ifadeler kullandı.

“Vatandaşlarımız evrensel haklardan mahrum bırakıldı”
Anastasiadis’in paylaşımı şu şekilde: “Türkiye’nin Kıbrıs’ı işgalinden 48 yıl sonra bugün hâlâ çalan sirenin keskin sesi, bize ağır sorumluluğu bir kez daha hatırlattı: Bu hüzünlü yıl dönümü, adamızın bölündüğü, vatandaşlarımızın evrensel haklardan mahrum bırakıldığı son yıl olsun.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Kibir abidesi Biden: Dünyanın tek süper gücü ABD

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail, Ukrayna ve Tayvan’a verilen desteklere değinerek, “ABD Silahlı Kuvvetleri sayesinde, …

Bir yanıt yazın