Rus Lider Putin 12 Şubat’ta Türkiye’de!

Rus lider Putin’in, Türkiye’ye seyahat edeceği tarih belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’le Ukrayna meselesini ve Ankara-Moskova ilişkilerini ele alacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu ay içinde Türkiye’yi ziyaret edecek.

Açıklama Kremlin’den yapıldı. Putin’in Dış Politika Danışmanı Yuriy Uşakov, Putin’in Türkiye’ye ziyaretinin şubatta gerçekleşmesi için hazırlık yapıldığını söyledi. “Ziyaret hazırlanıyor.” diyen Uşakov, seyahatin tarihine ise değinmedi.

Ziyaret tarihi 12 Şubat

İsmi belirtilmeyen bir Türk yetkili, Reuters’a verdiği demeçte, Rus lider Putin’in, 12 Şubat’ta Türkiye’yi ziyaret edeceğini duyurdu.

2022’den bu yana bir ilk

Bu ziyaretin, Rusya’nın Şubat 2022’de Ukrayna’ya saldırılar başlatmasından bu yana bir NATO ülkesine ilk ziyaret olarak kayıtlara geçeceğine dikkat çekildi. Ukrayna meselesi, Putin ve Erdoğan’ın görüşmesinde ana gündem maddelerinden biri olacak.

Rus liderin Türkiye mesajı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye’ye ziyaretiyle ilgili geçtiğimiz aralık ayında yaptığı açıklamada şöyle demişti: Önümüzdeki yılın başında ziyaret gerçekleştirme konusunda mutabakat sağlayabiliriz.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan, Mahmud Abbas’la görüştü: İsrail bu zulmün hesabını verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştü. Erdoğan, görüşmede, İsrail’in barbarca saldırıları …

Bir yanıt yazın