İsrail, Lübnan için savaş hazırlığını resmen ilan ettiler

İsrail ordusu, Lübnan’a karşı kuzey cephesinde tabur düzeyinde şehir muharebesi ve gerçek mühimmatla savaş eğitimi hazırlıklarını artırdığını duyurdu.

İsrail’in, Filistin ve Gazze Şeridi’ndeki katliam saldırıları hız kesmeden devam ederken İsrail’den Orta Doğu’da yeni bir savaşın kapılarını aralayan açıklama geldi.

İSRAİL LÜBNAN’A KARŞI SAVAŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

İsrail ordusunun açıklamasında, savaş hazırlıklarının Kuzey Bölge Komutanlığı tarafından geçen hafta yapıldığı, müfrezelerden başlamak kaydıyla, piyade ve istihkam birlikleri, tankçı ve topçuların da katıldığı taburlar düzeyinde birliklere yoğun eğitimler verildiği belirtildi.

Öte yandan İsrail ordusu, Gazze saldırısından önce yaptığı gibi Lübnan sınırına yakın bir bölgede askeri tatbikat gerçekleştirdi. İsrail askerleri hem bölgeye yığınaklarını artırmaya başladı.

İSRAİL ‘HİZBULLAH GERİ ADIM ATMAZSA BEDELİNİ LÜBNAN ÖDEYECEK’ DEMİŞTİ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Savunma Bakanı Yoav Gallant birçok kez, kuzey sınırı ötesinde Lübnan’daki Hizbullah güçlerine karşı savaş açılmasına dair açıklamalarda bulunmuştu.

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Hizbullah’ın geri adım atmaması halinde bunun bedelini tüm Lübnan’ın ödeyeceğini kaydetmişti.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yeni emekli maaşı düzenlemesi bugün Meclis’e geliyor

En düşük emekli aylığına ilişkin düzenleme, bugün Meclis Başkanlığı’na sunulacak. En düşük emekli maaşının 12 …

Bir yanıt yazın