44 ilde zehir tacirlerine eş zamanlı operasyon: 176 şüpheli yakalandı

Uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen Narkogüç operasyonunda, 44 ilde 176 şüpheli gözaltına alındı ve 1 ton 100 kilogram uyuşturucu ele geçirildi.

Uyuşturucuyla mücadele başarıyla yürütülüyor. Yurt genelinde kullanıcılardan zehir tacirlerine kapsamlı bir çalışma yapılıyor. Son olarak güvenlik güçleri 44 ilde eş zamanlı olarak harekete geçti.  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından operasyonun ayrıntılarını paylaştı.

“176 şüpheli şahıs yakalandı”

Bakan Yerlikaya, Narkogüç operasyonuna ilişkin şu ifadeleri kullandı: Zehir tacirlerine yönelik 44 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Narkogüç’ operasyonlarında 176 şüpheli şahıs yakalandı. Muhtelif içerikte 1 ton 100 kilogram uyuşturucu ele geçirildi.

Milletimizin bilmesini isterim ki geleceğimizi zehirlemeye çalışan uyuşturucu tacirleriyle, terör örgütleriyle, göçmen kaçakçılarıyla ve organize suç örgütleriyle mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz.

44 ilde harekete geçildi

Ülke genelinde uyuşturucu taciri ve uyuşturucu madde suçlarından aranan şahısların yakalanabilmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde ve İl Emniyet Müdürlüklerimizce;

İstanbul, İzmir, Adana, Erzurum, Şanlıurfa, Denizli, Antalya, Gaziantep, Ankara, Giresun, Sakarya, Konya, Kütahya, Kırşehir, Afyon, Samsun, Batman, Osmaniye, Karaman, Bolu, Kırklareli, Bursa, Malatya, Tokat, Ağrı, Van, Şırnak, Eskişehir, Elazığ, Muğla, Yalova, Bitlis, Kahramanmaraş, Siirt, Tekirdağ, Kilis, Hatay, Kayseri, Kocaeli, Sinop, Diyarbakır, Hakkari, Mersin ve Düzce olmak üzere 44 ilimizde…

Ele geçirilenler

387 ekip, 985 polis, 2 hava aracı ve 27 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla eş zamanlı gerçekleştirilen Narkogüç Operasyonları düzenlenmiştir. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda;
846 kg metamfetamin,

  • 223 kg skunk,
  • 11 kg kokain,
  • 15 kg esrar,
  • 5 kg bonzai,
  • 0,5 kg eroin,
  • 35.000 uyuşturucu hap,
  • 14 adet Tabanca,
  • 4 adet Tüfek ve çok miktarda para ele geçirilmiştir.

Bu operasyonlarda İstanbul’da yakalanan metamfetamin miktarı 809 kilogramdır. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tek tek tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Aziz milletimizin destek ve dualarıyla zehir tacirlerine hayatı zehredeceğiz.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Cumhur İttifakı çatırdıyor mu? Bahçeli’den Erdoğan’a destek mesajı neden?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ve CHP Lideri Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin …

Bir yanıt yazın