Hakan Fidan yeni görevini teslim aldı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

67. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin açıklanmasının ardından Dışişleri Bakanlığı’nda devir teslim töreni yapıldı. Hakan Fidan, Mevlüt Çavuşoğlu’ndan görevi devralırken Çavuşoğlu ile olan arkadaşlığıyla ilgili konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin törenini gerçekleştirmesinin ardından, yeni kabinenin de açıklanmasıyla yeni dönem resmen başladı..

Yeni kabinede Dışişleri Bakanı Hakan Fidan oldu.

Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Hakan Fidan’a çok sayıda tebrik mesajı geldi.

Kabinenin değişimi kapsamında dün 8 bakanlıkta görev değişimi gerçekleştirildi.

Hakan Fidan yeni görevini teslim aldı
Bugün ise Dışişleri Bakanlığı’nda görev değişim töreni yapıldı.

Eski MİT Başkanı Hakan Fidan, Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Dışişleri Bakanlığı görevini teslim aldı.

“Sayın Çavuşoğlu ile dostluğumuz yüksek lisans dönemimizde başladı”
Hakan Fidan görev tesliminde şu ifadeleri kullandı:

MİT’te 13 yıl süren görevimin ardından Dışişleri Bakanlığı’na atanmam nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Sayın Çavuşoğlu ile dostluğumuz yüksek lisans dönemimizde başladı. Bugün Cumhuriyetimizin 100. Hariciye Teşkilatımızın 500. yılında aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum.

Devletimizin refahı için her türlü emeği vereceğiz. Devletimize, milletimize vatanımıza hayırlı uğurlu olsun, Allah mahcup etmesin.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye Moldova’ya günlük 2 milyon metreküp doğalgaz ihraç edecek

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Türkiye’nin Moldova’ya günlük 2 milyon metreküp doğalgaz ihraç edeceği duyuruldu. Türkiye; …

Bir cevap yazın