AYM töreninde soğuk rüzgarlar esti! Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun elini sıkmadı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Anayasa Mahkemesi’nin 61. yıl dönümü törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ile tokalaşmadı. Kılıçdaroğlu’nun o anki yüz ifadeleri dikkat çekti.
Anayasa Mahkemesi (AYM) 61. yılını kutluyor.

Yurttaki anayasal yüksek yargı organlarından biri olan AYM’nin kuruluş tarihi 25 Nisan 1961.

AYM, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ile verilen görevleri yapmak ve yetkileri yürütmek adına başkent Ankara’da kuruldu.

AYM’nin kuruluş yıl dönümü kapsamında heyet Anıtkabir’i ziyaret etti. AYM Başkanı Zühtü Arslan, başkanvekilleri ve üyelerle birlikte Aslanlı Yol’da yürüyerek mozoleye çelenk bırakatı, saygı duruşunda bulundu.

Bir diğer yandan yüksek mahkemenin Yüce Divan Salonu’nda tören düzenlendi.  Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ile tokalaşmadı

Tören başlangıcında bir ayrıntı dikkatlerden kaçmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tören salonuna teşrifi sırasında Kemal Kılıçdaroğlu için soğuk rüzgarlar esti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, salondaki yerini alırken Kılıçdaroğlu’nun elini sıkmadı.  Kılıçdaroğlu’nun bu anlardaki yüz ifadeleri gündem oldu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Gaze’ye yardımlar için yeni adımlar atılıyor!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Türkiye’nin Gazze’deki sivillere yönelik yardım girişimleriyle birlikte, bölgeye gıda girişinin kolaylaşması …

Bir cevap yazın