CHP Lideri Sivas’ta konuştu: Bir de şu Kılıçdaroğlu’nu deneyelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığına yeşil ışık yaktı. Kılıçdaroğlu, “Bir bakalım, bir de şu Kılıçdaroğlu’nu deneyelim” diyerek vatandaştan oy istedi.

Türkiye, 2023 yılında yapılacak seçim serüveninin atmosferine girmişken 6’lı masada aday krizi sürüyor.

Cumhur İttifakı, adaylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu defalarca deklare ederken muhalefet partilerinde sessizlik devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, aylardır adaylık için çabaları 6’lı masa ve muhalefet tabanında karşılık bulamadı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kanal 58 yayında cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“Bu sefer eminim, inanıyorum”

“Bu sefer eminim, inanıyorum. Sivaslının oyu çanta keklik değil.” diyen Kılıçdaroğlu, “Sivaslı gerçeklerin peşinde koşmak zorunda. Kim kendisini aldattıysa kusura bakma kardeşim diyecek. Ben sana her seferinde oy verdim, sen doğruları söylemedin diyecek.” ifadelerini kullandı.

“Bir de şu Kılıçdaroğlu’nu deneyelim”

Canlı yayında oy isteyen Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: Bir de şu Kılıçdaroğlu’nu deneyelim, nasıl bir adam bir görelim. Verdiği sözün arkasında durur mu durmaz mı bir görelim. Gerçeği görmesi lazım, verilen sözün ne anlama geldiğini görmesi lazım.

6’lı masanın tepkisi merak ediliyor

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, daha önce aday olacağını ima etmesinin ardından, başta İyi Parti cephesi olmak üzere 6’lı masada krize neden olmuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

ASELSAN’ın akıllı uçak mühimmatı TOLUN 4 hedefe aynı anda isabetli atış yaptı

ASELSAN tarafından geliştirilen, beton delici özelliği yanında, diğer hedeflere de atış yapılabilen varyasyonları bulunan uçaklardan …

Bir yanıt yazın