Silvan’da eylem hazırlığında olan 4 PKK/KCK’lı yakalandı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Silvan’da eylem hazırlığında olan 4 PKK/KCK’lının yakalandığını duyurdu.
İçişler Bakanlığı, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde yapılan yol kontrol uygulamalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Emniyet ekiplerinin yaptığı uygulama sırasında durdurulan bir araçta arama yapıldı.

Eylem hazırlığında olan 4 PKK’lı yakalandı
Araçtan çok sayıda silah ve mühimmatın da çıkması sonucu eylem hazırlığında olduğunu tespit edilen 4 PKK’lı terörist yakalandı.

Bakanlıktan yapılan açıklama
İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “PKK/KCK terör örgütünce şehir merkezlerinde silahlı ve bombalı eylem yapmak amacıyla oluşturulan YPS yapılanmasına Diyarbakır ilinde büyük bir darbe daha vuruldu.

Diyarbakır Silvan ilçesinde eylem hazırlığındaki PKK/KCK terör örgütü mensupları yol kontrol noktasında yapılan uygulamada yakalandı.

Şüphe üzerine durdurulan araçta yapılan aramada 1 adet savunma tipi el bombası ve 1 adet 7.65 mm çapında tabanca ele geçirildi.

Araçta bulunan ve terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdikleri tespit edilen 4 şüpheli Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

Şahısların ifade işlemleri devam ediyor” denildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İslami İşbirliği Teşkilatı’ndan KKTC mesajı: Dayanışma içindeyiz

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan KKTC’nin devlet olarak tanımasına ilişkin dikkat çeken bir …

Bir cevap yazın