Dursun Özbek, başkanlık seçimi öncesi projelerini açıkladı

Galatasaray Spor Kulübü’nde başkanlığa aday olan Dursun Özbek, düzenlenen lansmanla camiaya hedefleri hakkında bilgi verdi.
Galatasaray’da başkan adayı Dursun Özbek ve ekibi, mevcut sorunların çözümü için 11 proje hazırladı.

Dursun Özbek; Ada, Altyapı Reformu, Gelecek Vizyonu Projeleri, Florya, Colombus, Mecidiyeköy, Riva, Kemerburgaz, Spor Salonu, Tesisleşme Reformu, Hasnun Galip, yeni araziler gibi konuları kapsayan, bağımsız denetim şirketleri tarafından da incelenmiş ve rapora bağlanmış tüm projeleriyle kulübe dört yıl içerisinde 9,5 milyar TL’lik gelir sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Dursun Özbek’in vadettiği projeler
Ada: Finansmanı Yönetim Kurulu tarafından karşılanacak olan Galatasaray Adası kısa sürede sosyal tesis olarak üyelerin kullanımına açılacak.

Florya Konut Projesi: Florya’daki Emlak Konut’a ait 40 dönümlük arazinin satın alınarak, iki parselde toplam 63 dönümlük arsa ve 97.000 m2’lik inşaat alanında konut projesi geliştirilecek.

Colombus: Cemal Özgörkey’in vizyonu ve ekip arkadaşları ile geliştirilen bu projenin detayları haftaya açıklanacak.

Mecidiyeköy Binası: Binayı artan konut fiyatları ile diğer alternatiflere göre getirisi daha yüksek olan rezidans olarak geliştirmek hedefleniyor.

Riva: Halihazırda başarıyla devam eden projede bir değişiklik yapmadan ve beklenen gelirlerin herhangi bir şekilde kırdırılmadan 2022, 2023, 2024 ve 2025’te tahsil edilmesi ve orijinal projede olmayan ilave 200 dönüm orman arazisi için gereken izinlerin alınarak ilave konut inşaatına başlanılması planlanıyor.

Kemerburgaz Tesisi: Stadyuma 10 dakika mesafede A Takım ve altyapı için altı nizamı sahalı modern tesisler tamamlanacak ve bir otel projesi yapılacak.

Spor Salonu: Çok amaçlı spor salonunun inşaatı bitirilecek ve perakende, etkinlik ve eğlence kullanımlarıyla gelir getirici hale getirilecek.

Hasnun Galip: Üyelerin kullanımına açık bir lokal, kulübe ve Galatasaray Lisesi’ne hizmet verecek konaklama tesisi yapılacak.

Yeni Arazi Alımı: Gayrimenkul projelerinden elde edilecek gelirlerin bir kısmı, oluşturulacak Yeni Gayrimenkul Kazandırma Fonu ile arazi ve arsa alımına yönlendirilecek, gerekli çalışmaların yapılarak ileriki yıllarda değer artışlarından Galatasaray’a fayda sağlanacak.

GS Future (Dijital): Çocukluk Aşkımsın – Online Müze, Ömürlük Kombinem – Ali Sami Yen Stadyumu’nun 3D şekilde basılması sağlanacak ve ömürlük koltuk kombineleri satılacak. Augmented Reality kullanarak herkese kendi Ali Sami Yen Stadyumu üzerinden 3 boyutlu olarak tarihi maçlar canlandırılacak.

“Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacağız”
Verilen bilgilere göre; gelecek 10 yılı planlayarak yola çıktıklarını belirten Dursun Özbek, ‘”Türkiye ve dünyadaki makroekonomik şartlar, daralan futbol ekonomisi ve imzalandığı zaman bir gereklilik olan, ancak ağır koşulları da beraberinde getiren Bankalar Birliği anlaşması ile Galatasaray mali bağımsızlığını kaybetmiştir. Mali bağımsızlık olmadan sürdürülebilir sportif başarı beklenemez. Galatasarayımızın mali bağımsızlığına kavuşması ve bugünkü düşük faiz oranlarında bile kulübe yük olan faiz sarmalından kurtulması için değer yaratıcı projelerden gelecek gelirler ile konsolide 2,6 milyar TL’lik finansal borcu eritmeyi ve kulübü Bankalar Birliği anlaşmasından bir an önce çıkarmayı hedefliyoruz. Detaylıca çalışılmış, fizibilite raporları bağımsız kuruluşlarca hazırlanmış projelerimizden 2026 sonuna kadar yaklaşık 9,5 milyar TL net nakit akışı öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Cumhuriyet’in 100. yılında şampiyonluk hedefliyoruz”
Sportif başarıyı daha ileriye taşıyacaklarını vurgulayan Özbek, ‘‘Bu projelerden gelecek gelirler ile finansal borçlar ve işlemekte olan faizler kapatılacak, uzun yıllardır gerçekleşemeyen tesisleşme reformu yapılacak, geriye kalan yaklaşık 6,1 milyar TL de Galatasaray’ın geleceğini teminat altına almak üzere Genel Kurul tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde işleyecek fonlara aktarılacaktır. Hedefimiz ana faaliyetimiz olan futbolda ve diğer branşlarda kesinlikle küçülmeden, takıma gerekli takviyeleri yaparak özellikle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında şampiyonluklar elde etmektir’’ diye konuştu.

“Değerini bulmayan mfutbolcuyu satmayız”
Her yerde Galatasaray’ın haklarını savunacaklarını dile getiren Dursun Özbek, “Asla küçülmeyeceğiz, değerini bulmayan hiçbir futbolcuyu satmayacağız. Bütçe disiplininden vazgeçmeyerek heyecanımızı yeniden canlandıracak transferleri yaparak direk şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuracağız. Galatasaray’ın haklarını tüm futbol ailesi paydaşları nezdinde koruyacağız. Maksadımızın Türk olmayan takımları da yenmek olduğunu unutmayarak Avrupa’da tekrar başarılı olmayı hedefleyeceğiz. Altyapıdan yetiştirilecek futbolcular ile sürdürülebilir gelir elde etmeyi planlıyoruz” dedi.

“Euroleague’e Wild Card ile katılmak istiyoruz”
Galatasaray Spor Kulübü’nde başkanlığa aday olan Dursun Özbek, diğer projelerini şu şekilde sıraladı:

“Erkek basketbolda NEF’in sponsorluğunda yakaladığımız başarılı yapıyı koruyarak FIBA Şampiyonlar Ligi sözleşmesinin bitimi ile Euroleague’e wildcard ile katılabilmek hedefimiz olacak”“Aynı erkek basketbolda olduğu gibi kadın basketbol, erkek ve kadın voleybolda doğru sponsorlar ile o sponsorun şubenin profesyonelce yönetimine dahil olacağı bir model oluşturacağız”“Maslak’taki Nevzat Özgörkey Binicilik Tesislerine ilave olarak uluslararası standartlara uygun yeni binicilik tesislerini alınacak arazilerimizin birinde hayata geçireceğiz”“Galatasaray Adası’nda gerekli tadilat ve inşaatı yaz sezonu sonuna kadar yetiştirmeyi ve kürek takımlarımız için gerekli altyapıyı oluşturmayı planlıyoruz”“Şampiyon olan sutopu şubemizdeki yapıyı koruyarak devam edeceğiz”

“Ege’de yelken branşımızın 12 ay kamp ve spor okulları için kullanabileceği bir tesis kuracağız”

“Son Genel Kurul’da kararı alınan engelli yüzme branşının oluşumuna destek vereceğiz”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

KYB laftan anlamıyor: Türkiye, Süleymaniye’nin kapısına dayanacak

Ankara’nın bütün uyarılarına rağmen Irak’ta Süleymaniye’yi “İkinci Kandil” haline getirmeye çalışan KYB’nin lideri Bafel Talabani’ye …

Bir yanıt yazın