Flaş gelişme! Kiev’de hayat normale dönüyor açıklamamsı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Ukrayna’nın başkenti Kiev’in Belediye Başkanı Vitaly Kliçko, ülkede savaş devam ederken Kiev’de kademeli olarak normal hayata dönüldüğünü belirtti.

Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaşın son günlerde özelikle Donbas bölgesinde yoğunlaşması nedeniyle başkent Kiev’e geri dönenlerin sayısı artmaya başladı.

Son bir haftadır siren seslerinin yeniden artmaya başladığı Kiev’de, bir yandan araç trafiğinin artması, sokak ve caddelerde kurulan barikatların genişletilmesi, dış semtlerde ise bazı barikatların kaldırılması dikkati çekiyor.

Kliçko: “Kademeli olarak normalleşiyoruz”

Başkentteki güvenlik tedbirleri konusunda Belediye Başkanı Vitaly Kliçko, araç trafiği nedeniyle bazı barikatların genişletildiğini kaydederek “Şehir kademeli olarak normal hayata dönüyor. Araçların geçişi için bazı yerleri genişlettik.” dedi.

“Bazı barikatlar kaldırıldı”

AA’nın haberine göre; ülkede savaşın sürdüğünü hatırlatan Kliçko, “Biz savaş durumunda yaşıyoruz bu yüzden barikatlar kalacak. Bazı barikatlar kaldırıldı ama bazıları kalacak.” diye konuştu.

Sanatsal yapılar koruma altında

Kiev’de sanatevleri ile kiliselerin önünde yer alan ve mart ayında kum torbalarıyla ve tahtalarla kaplanan büst ve heykeller koruma altında kalıyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Balyoz davasında karar! Çetin Doğan’a 6 yıl 8 ay hapis

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Balyoz davasında yeniden yargılanan Çetin Doğan dahil 7 sanığa 5 ila …

Bir cevap yazın