İsrail ile büyükelçi atamaları konuşuluyor!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Bakan Çavuşoğlu, katıldığı bir programda İsrail’le girilen normalleşme dönemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, A Haber canlı yayınına konuk oldu.

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, önce gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ardından ise Türkiye ile İsrail arasında başlayan yeni döneme değindi.

“BÜYÜKELÇİ ATAMALARI GÖRÜŞÜLECEK”

İsrail’e büyükelçi atanması konusuyla ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, “Cumhurbaşkanı Herzog ziyaretinde Cumhurbaşkanımız ile Dışişleri Bakanları düzeyinde bunun görüşülmesi konusunda mutabık kaldı. Şimdi biz bunu mevkidaşım ile görüşeceğiz. Olası ziyaretimizde bunu karara bağlayacağız.” dedi.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Filistin’in, İsrail-Türkiye ilişkisinin normalleşmesini istediğini söyleyen Çavuşoğlu, “Filistin Cumhurbaşkanı bunu Cumhurbaşkanımıza söyledi. Filistin şunu iyi biliyor, Türkiye-İsrail ilişkileri iyi olursa çözüm için Türkiye büyük katkı sağlar. Geçmişte bu konuda çok ciddi katkılarımız oldu. İki devletli çözüm için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HDP’li vekiller aranan teröristle birlikte açıklama yaptı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz PKK destekçilerinin Irak’ta düzenlediği ödül törenine katılan HDP’li milletvekilleri Sezai Temelli …

Bir cevap yazın