Uçmaklarda uç Fırat’ım bakmaya yok suratım!

Bu gün kara 20 Şubat! Kara 20 Şubat’ı hiç unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız!
Çünkü, bu gün Fırat artık Ağrı’dan başlayıp Basra’ya dökülen bir nehrin adı değil, bayraklaşmış bir mücadelenin, Akşehir’den doğup Eğe´ye dökülen bir ülkü devinin ismi olmuştur.
Bu gün yani tarihe kara 20 Şubat olarak geçen, çözüm sürecinin kampüslere doldurduğu PKK’lı teröristlerce Ege Üniversitesinde şehit edilen Fırat Çakıroğlu’nun şehadet şerbetini içtiği, herkesin göz yumduğu, kimsenin ses çıkarmadığı gündür.
Bu gün, Eğer kılıçtan keskin, kıldan inceyse Sırat.
Bilin ki o Sırat’ı, gülerek geçti Fırat.
Mekanın cennet olsun gülünce gözleri gülen yiğit
“Rahat uyu yiğit yürek, bayraksın, Bayrak’tasın!
Unutma! Kanınla suladığın mukaddes topraktasın!.
Uçmaklarda uç Fırat’ım bakmaya yok suratım!

Mücadelen Türk Devleti var oldukça unutulmayacak, milletimizin göz bebeği olarak yaşayacaksın Fırat’ım!

Ruhun şad mekanın cennet olsun yiğidim. Seni unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız!

Hakkında Aziz Dağtekin

1960 yılında Elazığ'da doğdu. Öğrenimini İstanbulda tamamlayarak gazetecilik mesleğine 1983 yılında başladı. sırasıyla Hergün, Bulvar, Hürriyet ve Türkiye Gazetelerinde muhabirlik ve yazı işleri kadrolarında görev aldı. Basın sektöründen 2006 yılında emekli oldu. Halen idare yeri Adana olan ve Ulusal yayın yapan Netinternet, Ekonet Haber, Eko İntenet Haber sitelerinde Genel Yayın Yönetmenliği ve ekonomi ile alakalı yazı ve yorumlar yazmaktadır. Gazetecilik mesleği yanısara sigortacılık, pazarlama ve finans sektöründe üst düzey yöneticiliklerde bulundu. Sırasıyla İhlas Barter ve Turk Barter'da franchise ve bölge müdürlüğü görevlerinde yer aldı. 2005 yılında Turk Barter'dan ayrılarak Anadolu Barter'ı kurdu. Halen 13'e yakın şubesiyle faaliyet gösteren Anadolu Barter'ın Yönetim Kurulu Başkalığını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Gazeteci-Yazar Aziz Dağtekin halen Basın Konseyi üyesi ve Adana'da Kurulu bulunan Çukurova Güreş Vakfı ile Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin de kurucu üyesidir.

Göz Atmak İster misiniz?

Futbol dünyasını tokatlayan tokatlayana!

Yüksek kar vaadiyle 10 kişiyi 300 milyon TL dolandırdığı ileri sürülen, intihar girişiminde bulunup sonrasında …

Bir yanıt yazın