Audi özel olarak ürettiği yeni elektrikli modelini tanıttı

Audi, türünün tek örneği elektrikli modeli S1 e-tron quattro Hoonitron’u tanıttı. Eşsiz tasarımı ile adeta gözleri üstüne çekti. Üretilen aracın ünlü driftçi Ken Block için özel olarak tasarlandığı belirtildi. Araç hakkında çok fazla bilgi verilmezken iki elektrikli motor kullanılması dikkat çekti.

Audi, ünlü driftçi Ken Block için özel olarak üretip tasarladığı S1 e-tron quattro Hoonitron’u tanıttı. Aracın modern ve teknolojik tasarımı ise dikkat çekti. 

MODERN VE TEKNOLOJİK 

Audi’nin Sport Quattro S1 Pikes Peak modelinden esinlenilen S1 e-tron quattro Hoonitron yarışçı arabası modern ve teknolojik yapısıyla piyasaya sunuldu. Aracın elektrikli olması ise daha fazla dikkat çekti. 

TEKNİK BİLGİLER PAYLAŞILMADI 

Tanıtılan araçla ilgili çok fazla teknik bilgi paylaşılmazken, bazı ayrıntılar özel olarak verildi. Verilen ayrıntılarda iki elektrikli motor, dört tekerlekten çekiş, karbon fiber bilgileri verildi. Karbon fiber şasi aracın modern tasarımı ise kendisine hayran bıraktı. 

4 HAFTADA TASARLANDI 

S1 e-tron quattro Hoonitron’u tasarlayan ekip ise aracın normal şartlarda 1 buçuk yılda tamamlanan süreci sadece 4 haftada tamamladıklarını belirttiler. Audi’nin baş tasarımcısı Marc Lichte, yaptığı açıklamada  “Projeyi duyunca tüm ekip çok heyecanlandık. S1 Pikes Peak’in modern, tamamen elektrikli bir yorumunu oluşturmak için zamanımız çok kısıtlıydı. İlk çizimden son tasarıma sadece dört hafta sürdü” dedi.

“BİRBİRİMİZE ALIŞTIK” 

Gymkhana yarışçısı Ken Block tarafından Electrikhana olarak adlandırılan araçla özel bir video çekilecek. Aracı kullandığını ve çok beğendiğini belirten Ken Block, “Benim için tamamen yeni bir deneyimdi. Birbirimize alıştık” diye konuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

MHP Lideri Bahçeli’nin klasik otomobil koleksiyonundan bir araç daha eksildi

Klasik otomobillere tutkusuyla tanınan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan’a 1982 …

Bir yanıt yazın