Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Yılmaz Özdil öve öve bitiremedi: HDP, seçmenini kandırmayan tek partidir

Yılmaz Özdil öve öve bitiremedi: HDP, seçmenini kandırmayan tek partidir

Yılmaz Özdil, konuk olduğu programda HDP’yi Türkiye’deki partilerle kıyaslayarak öve öve bitiremedi.  Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Bizim TV kanalında Lale Özan Arslan’a konuk oldu.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Özdil’in, HDP hakkında söylediği sözler sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.  HDP’nin seçmenini kandırmayan tek parti olduğunu söyleyen Özdil, “HDP açısından benim şöyle bir gözlemim var. Demokrasi tarihimiz açısından baktığımızda seçmenine yalan söylemeyen tek parti HDP’dir. HDP milletvekilleri, parti yöneticileri vatandaşa oy isterken ne dediyse seçildikten sonra birebir onu yapmıştır. Ben görüşlerine katılmam, tekrar söylüyorum. Onlar da biliyor, ben de yazıyorum” dedi.

HDP’nin PKK terör örgütü yanlısı görüşleri olduğunu da aktaran Özdil, “PKK yanlısı görüşleri tabi var, PKK ile ortak paydaları tabi var. PKK’nın siyasi yansıması mıdır? Evet, ama seçmenine yalan söylemez. Ne derse onu yapar. Aldığı her oyun hakkını veren tek partidir HDP. Hem Türk kavramına hem de Atatürkçülük kavramına karşı bir partidir ama aslında Atatürk vizyonunun getirdiği kadın, erkek eşitliğini uygulayan tek partidir” ifadelerini kullandı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Mehmetçik -39 derecede, 7 metre karda vatan görevi devriyesinde!

MSB, Mehmetçik'in 7 metre kar kalınlığı ve eksi 39 derece soğuk havada görev icra ettiği anlara ilişikin bir video paylaştı. Türkiye'nin büyük bir bölümü soğuk ve karlı havanın etkisine girdi. Şehirlerde kar hayatı olumsuz etkilerken vatanın bekçileri, Türk Silahlı Kuvvetleri personeli zorlu hava ve arazi şartlarında görevlerine devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, 7 metre kar [...]

%d blogcu bunu beğendi: