İstanbul’da tokatçı 2 bekçi açığa alındı

Beyoğlu’nda bir kişiye tokat atıp mevzuata aykırı üst araması yapan 2 bekçi hakkında, soruşturma başlatıldığı duyuruldu.
TBMM Genel Kurulu’nda, çarşı ve mahalle bekçilerine yönelik yeni kararlar alınmış, kararlar doğrultusunda bekçilere zor ve silah kullanma yetkileri verilmişti. Bu yetkinin ardından yaşanan bir olay ise herkes tarafından dikkat çekti.  İstanbul’da, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli olan iki mahalle ve çarşı bekçisi, Tarlabaşı Bulvarı’nda şüphelendikleri yabancı uyruklu bir kişiye “dur” ihtarı yaptı.
KONTROL SIRASINDA ŞİDDET UYGULADILAR
Uyarı üzerine kaçmaya başlayan şahıs, kovalamacanın ardından yakalanırken, üzerinde herhangi bir suç unsuru çıkmaması ve kimlik kontrolünde de aramasının bulunmaması sonucu serbest bırakıldı.
Kontrol sırasında ise bekçilerin aykırı üst araması yapıp, şahsa tokat attığı görüldü.
GÖREVDEN ALINDILAR
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise sosyal medyada yayınlanan o görüntülerin ardından harekete geçti.
İki bekçinin, haklarında soruşturma başlatılarak, mevzuata aykırı şekilde üst araması yaptıkları ve tokat attıkları gerekçesi ile açığa alındıkları öğrenildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında 3’ü polis 7 kişi tutuklandı

Ayhan Bora Kaplan davasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasında gözaltındaki 3’ü emniyet görevlisi olmak üzere …

Bir yanıt yazın