Türkiye’deki son korona bilançosu: 119 yeni kayıp ve 4 bin 611 vaka!

Sağlık Bakanı Koca, 21 Nisan koronavirüs tablosunun açıklanmasının ardından “Veriler bize şunu söylüyor: Ümitsiz olma, rehavete kapılma” dedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden Türkiye’deki koronavirüs vakalarına ilişkin son verileri paylaştı.
119 KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETTİ
Bakan Koca’nın paylaştığı verilere göre; koronavirüs nedeniyle ülkede 119 kişi daha virüse yenik düşerek hayatını kaybetti.
VAKA SAYISI 95 BİNİ AŞTI
Bugün 39 bin 429 test yapıldı ve bunların sonucunda 4 bin 611 yeni vaka tespit edildi.
Öte yandan, 1.488 kişi ise koronavirüsü yenerek sağlığına kavuştu. Böylelikle toplam iyileşen sayısı da 14 bin 918 oldu.


“TEDBİRLERE UYMAYA DEVAM EDELİM”
Bakan Fahrettin Koca, yaptığı paylaşımda, “Veriler bize şunu söylüyor: Ümitsiz olma, rehavete kapılma. Unutmayalım ki bu ikisi virüsten daha tehlikeli. Tedbirlere ısrarla uymaya devam edelim. Temas, mesafe, izolasyon” ifadelerini kullandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Evet-Hayır yarışmasının ünlü ismi Erkan Yolaç vefat etti

‘Evet-Hayır’ yarışması ile hafızalarımıza kazınan, televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Erkan Yolaç, uzun süredir tedavi gördüğü …

Bir yanıt yazın