Fitnecilere ve çanak yalayıcılara dikkat!

Kaos ve kriz severler yeniden işbaşında. Doların aşağı düşmesiyle birlikte, iç barışı bozacak söylem ve eylemler hem canımızı sıkıyor, hem de sabrımızı tüketiyor. Ülkemiz ne zaman düzlüğe çıkacak olsa, ne zaman ayaklarının üstünde duracak olsa kriz ve kaos severler hemen fitne ve bölücülük tohumları ekmek üzere harekata geçerler.

Nitekim bugün gündeme bomba gibi düşen bir ulusal gazetemizin attığı ”Karargah rahatsız” manşeti ne kadar tehlikeliyse, FETÖ 200 kişi ile ihtilal yapacak diyen o belediye başkanımızın attığı twiterleri de bir o kadar huzur bozucu ve çok tehlikeli buluyoruz. Ülkemizi bölmek için dört koldan kuşatma altında tutulduğu ve terör örgütlerinin infaz mangalarını Türkiye’ye yönlendirildiği çok hassas bir dönemde fitneye çanak tutmak yanlıştır ve günahtır.

Bu ülkeyi kolay olarak kendimize yurt edinmedik. Medya üzerinden başlatılan karalama kampanyaları ve algı operasyonlarını çok can sıkıcı olarak bulduğumuzu ifade etmek isterim. İlgi ve alakası olmayan kişilerin uzman olmadıkları bir konuda görüş bildirip, yanlışlarını doğru gibi göstermeleri bilgi kirliliğine yol açtığı gibi zihinleri de bulandırmaktadır…

Birilerinin karargahın sözleriymiş gibi, diğerlerinin de geçmişte toz kondurmadıkları FETÖ’nun karşısındaymış gibi durup FETÖ propagandasını yaparak algı operasyonları başlatmak istedikleri bütün çıplaklığı ile ortadır. Bu tip fitne ve bölücülük içerikli görüş ve yazılar huzur bozmaktan öteye gitmemektedir. Milletimiz bu tür bölücülük ve huzur bozucu beyanatlara kulak asmamalı, huzur bozacak kişi ve kurumlardan uzak durmalıdır. Çünkü; huzur kaçarsa tutamayız.  İstikrar giderse geri getiremeyiz. Her yanlışın arkasına doğru diye takılıp gidersek  veya iç çatışmalarla oyalanıp durursak, dışardaki tehlikeyi göremeyiz ve tedbir alamayız..

Hülasa; söylenen her yanlışın arkasına doğru diye takılıp gidersek kendimizi iç çatışmalarda kargaşalıklarda ve kaosun tam ortasında görürüz. Aman ha.. Allah korusun bu da çürüyüp gitmemiz demek olur. Öyleyse  ne yapmalıyız? Fanatizmi bir kenara bırakıp, kucaklaşarak kardeşçe yürümeliyiz. Bölücü Terör örgütleri ve fitneci FETÖ, PKK, IŞİD, PYD/YPG hazır kıta infaz mangalarını Türkiye’ye yönelttikleri bir dönemde iç sorunlar çıkarmak gaflettir hatta ihanettir.Fitneye çanak tutanları doğru yolda yürüdüklerini görmediğimiz gibi, ülkemize verdikleri zarar ziyan da büyük olmuştur.  Türkiye henüz yoğun bakımdan çıkamamıştır Ülkemiz bazı çevrelerin tehlikeli kuşatması altındadır.

Halk arasında tutmayan bölücülük nifakları şimdilerde devlette çatlak sesler çıkartılmak istenmektedir.  Paylaşılmayan nedir? Geçmişten hala ders alınmadı mı? Milli uzlaşma, anlaşma her seviyede olması gerekirken, bu güvensizliğin gerçek manasını nasıl yorumlayalım? Devletteki çatlak sesler düşmanları sevindirecektir. Türkiye, ecdadımızın aziz şehitlerimizin mirası değil midir?.

O halde titreyip kendimize gelmeliyiz. Bölücülere fitnecilere, devletini milletiyle kavgalı kıldırmak isteyenlere dur diyelim. Allah fitnecilere ve bölücülere fırsat vermesin, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Amin

 

Hakkında Aziz Dağtekin

1960 yılında Elazığ'da doğdu. Öğrenimini İstanbulda tamamlayarak gazetecilik mesleğine 1983 yılında başladı. sırasıyla Hergün, Bulvar, Hürriyet ve Türkiye Gazetelerinde muhabirlik ve yazı işleri kadrolarında görev aldı. Basın sektöründen 2006 yılında emekli oldu. Halen idare yeri Adana olan ve Ulusal yayın yapan Netinternet, Ekonet Haber, Eko İntenet Haber sitelerinde Genel Yayın Yönetmenliği ve ekonomi ile alakalı yazı ve yorumlar yazmaktadır. Gazetecilik mesleği yanısara sigortacılık, pazarlama ve finans sektöründe üst düzey yöneticiliklerde bulundu. Sırasıyla İhlas Barter ve Turk Barter'da franchise ve bölge müdürlüğü görevlerinde yer aldı. 2005 yılında Turk Barter'dan ayrılarak Anadolu Barter'ı kurdu. Halen 13'e yakın şubesiyle faaliyet gösteren Anadolu Barter'ın Yönetim Kurulu Başkalığını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Gazeteci-Yazar Aziz Dağtekin halen Basın Konseyi üyesi ve Adana'da Kurulu bulunan Çukurova Güreş Vakfı ile Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin de kurucu üyesidir.

Göz Atmak İster misiniz?

DEAŞ kimdir, Putin ve Hamas mı yoksa Siyonist İsrail ile ABD midir?

Aziz Dağtekin Yazdı Ne garip olmuş insanlar. Dün kimliğini soykırımla mücadele etmeye borçlu olanlar, bugün …

Bir yanıt yazın