Tarih tekerürden ibaret mi?

 

Tarih: 25-10-2015 08:58:00Güncelleme: 25-10-2015 08:58:00

Tarih tekerürden ibarettir sözünü  atalarımız boşa söylememişler. Ülkemizi kana bulayan ve huzurumuzu bozan kanlı terör örgütlerin eylem ve söylemleri hep aynı. Sadece aktörler ve figüranlar değişiyor.

Düşünün her defasında haksızlıkla tenkid ettiğimiz, hatta bize yalancı tarihçilerin kızıl sultan diye yutturmaya çalıştıkları cenetmekan kıymetli Ecdadımız  Sultan Abdulhamid han döneminde de Ermeni Taşnak terör örgütü önce Doğu Anadolu’da eylemlere başladı. Sultan Abdülhamid Han’ın tedbirleri neticesinde başarılı olamayan Taşnak Ermeni terör örgütü bu defa kanlı eylemlerini İstanbul’a taşıdı. Gayesi Ermenileri öldürüp suçu Sultan Abdulhamid Han’ın üstüne atmak ve Avrupa nezdinde haklı çıkmak ve bir Ermenistan devleti kurabilmekti..

O dönemde kurulan İttihat ve Terakki Partisi’nin de tek amacı sultan Abdulhamid Hanı alt etmek ve meşrutiyet getirmekti. Farklı fikir ve inanıştaki Abdulhamid Han’ın düşmanları İttihat ve Terakki Partisi’nde birleşerek, okullarda örgütlendiler ve özellikle basın yoluyla sultana her yönden saldırıya geçtiler..

Sultan Abdülhamid Han 7 düvelle uğraşırken,  bir de bunlarla  yani Taşnak  kanlı Ermeni teröristlerle mücadele etti..

Bir kaç avcı taburunun çıkarttığı 31 Mart ayaklanması bahane edilerek, 27 Nisan günü son İmparator tahtan indirildi..  O anda imparatorluğun sınırları Yemen’den, Adriyatik’e kadardı. Başa gecen çapsız, acemi ve tecrübesiz  ittihatçılar basta Enver, Cemal ve Talat Paşa olmak üzere tüm avaneleri ülkeyi  3 yılda parçaladılar ve on yılda da yıktılar..

İşte tarih tekerrürden ibarettir denir ya çok doğru.  O halde bugün Oynanan oyunu iyi bilmek  ve iyi tahlil etmek lazım. Oyun çok büyük. Türkiye’yi güçsüzleştirip, böl parçala yönet modeliyle  parçalamak isteniyor.  Öyleyse oyuna gelmemek lazım. Dün Doğu Anadolu’da  Ermeni Taşnak terör örgütünün  estirdiği kanlı eylemleri iyi hatırlamak lazım. Senaristlerin senaryosunu iyi okuyup tahlilleri de buna  göre yapmak yerinde olacaktır.

Önce sağlıklı düşünüp, sağlıklı karar vermek lazım. Ve şu soruları da kendi kendimize sormak lazım:

Abdulhamid Han kim?

Ermeni Taşnak terör örgütü hangisi?

İttihat ve Terakki hangi parti?

Enver, Talat ve Cemal Paşalar ve avaneleri kimler?

Bunu çözersek işi anlamış  aynı zamanda oyunu bozmuş oluruz.

Hakkında Aziz Dağtekin

1960 yılında Elazığ'da doğdu. Öğrenimini İstanbulda tamamlayarak gazetecilik mesleğine 1983 yılında başladı. sırasıyla Hergün, Bulvar, Hürriyet ve Türkiye Gazetelerinde muhabirlik ve yazı işleri kadrolarında görev aldı. Basın sektöründen 2006 yılında emekli oldu. Halen idare yeri Adana olan ve Ulusal yayın yapan Netinternet, Ekonet Haber, Eko İntenet Haber sitelerinde Genel Yayın Yönetmenliği ve ekonomi ile alakalı yazı ve yorumlar yazmaktadır. Gazetecilik mesleği yanısara sigortacılık, pazarlama ve finans sektöründe üst düzey yöneticiliklerde bulundu. Sırasıyla İhlas Barter ve Turk Barter'da franchise ve bölge müdürlüğü görevlerinde yer aldı. 2005 yılında Turk Barter'dan ayrılarak Anadolu Barter'ı kurdu. Halen 13'e yakın şubesiyle faaliyet gösteren Anadolu Barter'ın Yönetim Kurulu Başkalığını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Gazeteci-Yazar Aziz Dağtekin halen Basın Konseyi üyesi ve Adana'da Kurulu bulunan Çukurova Güreş Vakfı ile Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin de kurucu üyesidir.

Göz Atmak İster misiniz?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız: AYM süper temyiz mahkemesi değildir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, “AYM bireysel başvuru yoluyla bir hükmü iptal edemeyeceği gibi, …

Bir yanıt yazın