Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Yunanistan’a her biri 500 milyon avro değerinde sürpriz teklif!

Yunanistan’a her biri 500 milyon avro değerinde sürpriz teklif!

Hollanda, 2021 savunma bütçesindeki silahlanma payını 5 kat artıran borç krizindeki Yunanistan’dan payını almak için sıraya girdi.

Yunanistan’ın savunma bütçesi, 2021 için 5,49 milyar avro ile son 11 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Gayrisafi yurt içi hasılasının son 10 yılda yaşanan mali kriz nedeniyle yaklaşık dörtte bir oranında daraldığı göz önüne alındığında askeri kalemlere harcanan tutarın büyüklüğü öne çıkıyor.

HOLLANDA TEKLİF GÖTÜRDÜ

Hollanda Yunanistan’a her biri 500 milyon avro değerinde SIGMA 11515 tipi fırkateyn için teklif götürdü.

Clash Report’un paylaştığı bilgiye göre; Yunanistan’a SIGMA 11515 tipi fırkateyn için teklif götüren Hollanda, Yunanistan pazarından pay kaparsa, Yunan halkı her bir fırkateyne 500 milyon euro ödemek için çalışacak.

Yunanistan’ın Fransa’dan alınması planlanan 18 Rafale tipi savaş uçağının ülkeye maliyetinin yaklaşık 2,5 milyar avro olacağı açıklanmıştı.

Amerikan Lockheed Martin ile F-16 jet filosunu güncelleme projesini de başlatan Yunanistan bunun için 2027’e kadar yaklaşık 1,25 milyar avro ödeyecek.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Teşkilat dizisinde Türk jetleri Yunan jetlerine haddini bildirdi!

TRT 1 ekranlarında büyük ilgiyle izlenen Teşkilat dizisinde unutulmaz sahneler yaşanmaya devam ediyor. Türk milli istihbaratının kuruluşundan bu yana imza attığı olağanüstü başarıların nefes kesici hikayeleri, ‘Teşkilat’ta gün yüzüne çıkıyor. YUNANİSTAN’A MECBURİ İNİŞ Kasım Firavi takasının ardından havada arızalanan uçak irtifa kaybetmeye başlar. Uçakta büyük panik yaşanır ve Yunanistan’a mecburi iniş yapılır. Bu durum krizin [...]