Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Washington Post’a sert terörist Cemil Bayık tepkisi!

Washington Post’a sert terörist Cemil Bayık tepkisi!

Dışişleri Bakanlığı, PKK elebaşlarından Cemil Bayık’ın yazısına yer veren Amerikan Washington Post gazetesine sert tepki gösterdi.
Dışişleri Bakanlığının açıklaması şöyle:ABD dahil birçok ülkenin terör örgütleri listesinde yeralan, onbinlerce masum insanı hunharca katletmiş olan PKK’nın elebaşlarından biri bugün Washington Post gazetesini kullanarak alenen terör propagandası yapmıştır.
Bu yayınla birlikte, uluslararası toplumun terörizmle mücadelede en temel taahhüdü olan “terörizmin teşvik edilmesinin önlenmesi” ilkesi ağır biçimde ihlal edilmiştir. Terörle mücadelede terör örgütleri arasında ayrım yapılmaması elzemdir.
PKK’nın terör propagandasına alet olan ve DEAŞ, El Kaide ve diğer terör örgütleri konusunda sergilenen duyarlılıkla bağdaşmayan bu yaklaşım terörle mücadelede ikiyüzlü uygulamanın yeni ve vahim bir örneğidir.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da “Washington Post gazetesinin bugünkü nüshasında terör örgütü mensubu bir kişinin yazısını yayımlaması, büyük bir skandaldır” tepkisini göstermişti.

About admin

Göz Atmak İstermisin

Yargıtay’dan doğum izni sonrası ücretli izne veto!

Yargıtay, 6 aylık doğum izin sonrası 14 gün de ‘ücretli izin’ talep eden çalışanın, işe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com