Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Mehmetçik kardeş can Azerbaycan yolunda!

Mehmetçik kardeş can Azerbaycan yolunda!

Son dakika haberi: Azerbaycan’a asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu. Son dakika gelişmesi sonrası Türk askerinin Azerbaycan’a gitmesi yolunda bir adım daha atılmış oldu.

Son dakika haberi: Azerbaycan’a asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu. Son dakika gelişmesi sonrası Türk askerinin Azerbaycan’a gitmesi yolunda bir adım daha atılmış oldu. Azerbaycan Tezkeresi Meclis’te. Türkiye ile Azerbaycan arasında stratejik ortaklık ve karşılıklı yardım antlaşması Meclis’e sunuldu.

TÜRKİYE’DE SAHADA OLACAK

Türkiye ile Rusya arasında yapılan görüşmeler neticesinde Türk askeri de Karabağ’da sahada olacak. Türk askeri Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkesi havadan İHA’larla gözlemleyecek.

AZERBAYCAN’IN BAŞARISI

Azerbaycan, Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarını 44 günlük operasyon neticesinde geri almıştı. Ermenistan ise köşeye çıkışmış ve son olarak Paşinyan ateşkes anlaşmasını imzalamak zorunda kalmıştı.

ALİYEV “TÜRK ASKERİ GELEBİLİR” DEMİŞTİ

Öte yandan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de ihtiyaç duyulması halinde Türk askerini ülkesine davet edebileceğini belirtmişti.

SİHA’LAR KADERİ DEĞİŞTİRDİ

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki savaşta belirleyici unsur Azerbaycan ordusunun elindeki Türk yapımı SİHA’lar oldu. Bayraktar’ın üretimi olan SİHA’lardan kaçamayan Ermenistan askerleri türlü yolları denese de saklandıkları her yerde hazin sonla karşılaştı ve beklenen sonlarını yaşadı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

iPhone 12 Türkiye’de 6 bin TL’den ön siparişle satışa çıktı!

Apple’ın yeni nesil iPhone modeli için muazzam bir kampanyanın startı verildi. iPhone 12 ülkemizde 5999TL’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir