Ana Sayfa / Dünya / İran, ABD Büyükelçiliğini roketle gıdıklıyor mu?

İran, ABD Büyükelçiliğini roketle gıdıklıyor mu?

Bağdat’taki ABD Büyükelçiliği’nin bulunduğu bölgede çok sayıda roket atıldı.
Irak’ın başkenti Bağdat’ta ABD Büyükelçiliği de dahil olmak üzere çok sayıda yabancı temsilciliğin yer aldığı Yeşil Bölge’de güçlü patlama seslerinin duyulduğu ve uyarı sirenlerinin çaldığı bildirildi.
ÇOK SAYIDA ROKET DÜŞTÜ
Reuters’ın görgü tanıklarına dayandırdığı haberine göre Yeşil Bölge’nin ABD Büyükelçilik binasına yakın bir bölgesine çok sayıda roket düştü.
Dün, ABD’nin Irak’taki askeri üslerine roketli saldırılar düzenlenmişti. Yerel kaynaklar, bu roketli saldırıların İran tarafından yapılmış olabileceğine dikkat çekerken Kasım Süleymani’in intikamı için İran’ın yek vücut olduğunu ileri sürdüler.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Biden yönetiminden Kaşıkçı cinayetine rapor hazırlama vaadi!

ABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörlüğüne aday gösterdiği Avril Haines, görevinin Senato tarafından onaylanması durumunda, Suudi Arabistanlı Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin detaylı bir rapor yayımlayacağını açıkladı. Biden, yarın yemin ederek başkanlık görevine oturmaya hazırlanırken, yönetimdeki çeşitli görevlere aday gösterdiği isimlerin Senatodaki onay oturumları da devam ediyor.   Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörü adayı Avril [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.