Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / İnce: 4 Eylül’de Sivas’tan ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ başlatacağım

İnce: 4 Eylül’de Sivas’tan ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ başlatacağım

CHP’de gözler partiyle ipleri koparması beklenen Muharrem İnce’nin basın toplantısına çevrilmişti. Ankara’daki bir otelde düzenlediği toplantıda “Bin Günde Memleket” adlı bir hareket başlattığını açıklayan İnce, “4 Eylül’de Sivas Kongresi’nin yıldönümünde Sivas’ta olup memleket hareketini başlayacağız” dedi. Muharrem İnce, “Seçim gecesi neredeydin?” sorusunu da ilk kez ayrıntılarıyla yanıtladı.
İşte Muharrem İnce’nin konuşmasından satır başları;
– CHP tarihinde grup başkanvekilleri ilk kez seçimle seçilmedi.
– Türkiye’deki muhalefet Mavi Vatan konusunda destek mesajı vermelidir.
– Ben inanıyorum ki Ecevit’in yüzde 42’si mümkündür.
– Kurultayda CHP Genel Başkanı kimseyi dinlememiş, konuşup gitmiştir. Kurultay iradesini tanımayan bir genel başkanımız var artık. CHP, İçişleri Bakanlığı’na dilekçeyle kurulmuş bir parti değildir. Ayrılırken de dilekçeyle ayrılınmaz. Ayrılırsam da CHP’yi kurtarmak için ayrılırım.
“BİN GÜNDE MEMLEKET” HAREKETİ
– Biz bir hareket başlatıyoruz. Ve bu bir muhalefet hareketi değildir. Bugün başlattığımız hareketin adı “Bin Günde Memleket” hareketidir. Kadrosu Türkiye’nin sorunlarına kafa yoran çözüm üreten kişilerden oluşmaktadır. 4 Eylül’de Sivas Kongresi’nin yıldönümünde Sivas’ta olup memleket hareketini başlayacağız.
“ATATÜRK DÜŞMANLARI BİZİM HAREKETİMİZDE OLMAYACAK”
– Bizim hareketimizde asla Atatürk düşmanları olmayacaktır. Nerede olursak olalım gönlümüz Atatürk’tedir. Bu hareket ayrımcılığa karşı çıkacaktır. Kadına şiddet ve çocuk istismarına en şiddetli şekilde karşı çıkacaktır. Anlattıklarım bir cumhuriyet öğretmeninin hayalleri değildir. Arkadaşlarımızla birlikte yollara düşeceğiz.
“SEÇİN GECESİ NEREDEYDİN?” SORUSUNA AYRINTILI YANIT
– Mitingde görevlendirdiğim arkadaşım listeye konulmamış. Sıfır moralle miting yaptırdılar bana. Bana yakın isimleri milletvekili adayı yapmıyorlar. Bu psikolojide miting yaptırıyorlar ve moralimi bozmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. Geldik seçim gecesine. “Bana bilgi verin” dedim bilgi vermiyorlar. İkinci tura kaldı mı kalmadı mı? Bilmiyorum. 13 bin sandıkta CHP’nin gözlemcisi yok. 4 milyon oyu sokağa bırakmışlar. Gece yarısı bizim genel başkan yardımcılarımız çıktı “seçim ikinci tura kaldı” dedi. Nereden biliyorsun. 4 milyon oyu sokağa bırakmışlar. Benden yalan söyleyip milletin karşısına çıkmamı istiyorlar. O gece krizi kötü yönetmiş olabilirim, özür diliyorum. Ama bana veri veremediler. Seçim geçmiş parti seçimi tartışıyor beni davet etmiyorlar.
BEŞTEPE’YE GİDEN CHP’Lİ İDDİASI
– “Bir CHP’li saraya gitmiş.” Yapmayın etmeyin Genel Başkan’ı arıyorum “gelin bir araya gelelim” diye. İki gazeteciye dava açtım Genel Merkez açamadı. Acaba Genel Başkan Yardımcıları’ndan biri mi gitti. İnsanın aklına bu geliyor.
“CHP TAM DA İKTİDARA YÜRÜRKEN İNCE NEDEN BÖYLE YAPTI”
– CHP’nin iktidarı demek şu demek, CHP Genel Başkanın cumhurbaşkanı olması demek. Ben iktidardan bunu anlarım. Eğer Erdoğan’ın eski arkadaşlarından birini cumhurbaşkanı yapacaksan ben ona CHP iktidarı demem ki. Genel başkanın böyle bir iddiası yok ki. Böyle bir iddiası yoksa CHP’nin iktidara yürüdüğü hayal demektir. İktidara yürüyormuş da ben engel oluyormuşum. İktidara yürüme iddiası yok ki zaten.
“YEREL SEÇİMİ HDP’LİLER KAZANDIRDI”
CHP yerel seçimlerde başarısız mıydı? Hayır çok başarılıydı. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Hatay, Antalya’yı Kürt vatandaşlarımız, HDP’liler kazandırdı. Destek verdiler, aday çıkarmadılar. Ama CHP Kürt vatandaşlarımıza teşekkür edemedi. Bu başarıyı küçümsemiyorum ama Kürtleri yok sayamazsınız.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

AB’de SİHA ve İHA üretene milyarlık fon!

Dağlık Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtarılmasında önemli rol oynayan Türk SİHA’ları dünyanın gözdesi haline geldi. Dünya basınında her gün yeni bir SİHA’ya övgü haberi çıkarken bazı ülkeler ihraç etmek için harekete geçti. Gelen son dakika haberine göre, Avrupa Birliği, sivil ve askeri İHA kapasitesini geliştirmek için hareke geçti. Araştırmalar ve iş birliktelikleri AB fonları ile desteklenecek [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.