Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Güvenlik zirvesinde İran paniği!

Güvenlik zirvesinde İran paniği!

ABD öncülüğünde Bahreyn’de düzenlenecek güvenlik zirvesine İsrail’den de bir heyet katılacak. Zirveye İsrail’in yanı sıra Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Umman’ın da katılacağı belirtildi. 2 günlük programın ana gündem maddesi ise ‘Umman Körfezi’ndeki İran tehdidi’ olacak.
ABD öncülüğünde Körfez ülkelerinden Bahreyn’de düzenlenecek deniz güvenliği zirvesine İsrail’den de bir heyetin katılacağı duyuruldu.

İsrail’in Kanal 13 televizyonun haberine göre, Bahreyn’in başkenti Manama’da bugün ve yarın düzenlenecek deniz güvenliği konferansına İsrail’den resmi bir heyet iştirak edecek.

‘UMMAN KÖRFEZİ’NDE İRAN TEHDİDİ’ ELE ALINACAK

Adları açıklanmayan yabancı diplomatlara dayandırılan haberde, Bahreyn ile İsrail arasında diplomatik ilişkilerin bulunmadığı hatırlatılarak Tel Aviv yönetimini temsilen resmi bir heyetin Manama’daki zirveye katılmasının oldukça önemli olduğuna vurgu yapıldı. Habere göre, iki günlük programın ana gündem maddesi “Umman Körfezi’ndeki İran tehdidi” olacak.

ABD’nin öncülüğünde düzenlenecek zirveye İsrail’in yanı sıra Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Umman’ın da katılacağı belirtildi.

İSRAİL DIŞİŞLERİ HABERİ YALANLAMADI

Manama’daki zirvenin Polonya’nın başkenti Varşova’da şubat ayında yapılan ve İsrail ile birçok Arap ülkesini aynı masada buluşturan ‘Orta Doğu’da Barış ve Güvenliğin Geleceğini Desteklemek’ başlıklı konferansın devamı olduğu dile getirildi.

İsrail Dışişleri Bakanlığından Kanal 13’e yapılan açıklamada haber yalanlanmazken söz konusu konferansın ‘Varşova sürecinin bir parçası’ olduğu aktarıldı.

Aralarında diplomatik ilişki bulunmamasına rağmen Körfez ülkeleri ile İsrail’in son yıllarda yakınlaşması dikkati çekiyor.

About admin

Göz Atmak İstermisin

Yapay zekalı İHA’lar göreve çıkıyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Yapay zeka destekli sürü İHA kabiliyetinden sonra İHA’ların GPS …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com