Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Fransa, Müslümanlara açık bir savaş ilan etti: Alo İslam ile mücadele hattı!

Fransa, Müslümanlara açık bir savaş ilan etti: Alo İslam ile mücadele hattı!

İslam düşmanlığı ile adı sıkça anılan Fransa, adeta Müslümanlara açık bir savaş ilan etti. Fransa İçişleri Bakanlığı “islamcılıkla” mücadele için telefon ihbar hattı kurdu.

Fransa’da İslam düşmanlığı, sınır tanımamaya başladı. Müslümanların tüm değerlerine açıkça hakaret etmeyi özgürlük sayan devlet, bu sefer de Alo İslamcı hattı kurdu. Fransa’da yaşayan Müslümanları fişlemek için kurulan bu hat üzerinden, “İslamcı faaliyetlerde bulunanları ihbar edin” uyarısı yapıldı.

Fransa’da İslami değerleri çiğneyen karikatürlerin çizilmesini özgürlük olarak tanımlayan Macron’un açıklamalarından sonra çizimlerin devlet dairelerine yansıtılmasıyla devam eden süreç, Müslümanlara “cadı avı” uygulanmasıyla devam ediyor.

Fransa İçişleri Bakanlığı, Müslümanların fişlenmesi için telefon hattı kurdu. Bakanlığın internet sitesi ve sosyal medya platformları üzerinden yapılan paylaşımlarla duyurulan telefon hattı için “Şiddetli radikalleşme ve İslamcılık. Tanıdığınız biri hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, Ulusal Radikalleşme Yardım ve Önleme Merkezini arayın” denildi.

MACRON YAN ÇİZDİ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, karikatürlere ilişkin yaptığı açıklamanın, İslam dünyasında neden olan tepkinin yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını iddia etti. Macron, Al Jazeera kanalına verdiği röportajda, son dönemde hakkındaki yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak istediğini, uluslararası alanda “Fransa’ya saldırmak” için çok sert tepkilerin verildiğini ve bunları takip ettiğini söyledi.

Ülkesinin herhangi bir dinle sorunu olmadığını, Fransa’da yaşayan Müslümanların dinlerini özgür şekilde yaşadığını savunan Macron, ülkede Müslümanlara karşı ayrımcılığın yapılmadığını ve bu konuda yanlış şeylerin söylendiğini öne sürdü.

FRANSA’DA İSLAM DÜŞMANLIĞI

İslami ve ahlaki değerleri alaşağı eden Charlie Hebdo dergisi, çirkin karikatürler ile Hz. Muhammed’e hakaretler etmiş, Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da bunu savunmuştu. Macron’un açıklamalarının ardından Fransız hükümetine bağlı devlet dairelerinde karikatürlerin açıkça sergilenmesi talimatı verilmiş ve bu durum İslam dünyasında tepkilere yol açmıştı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İngiltere, Almanya ve Fransa’dan İran’a metal uranyum çağrısı

İran'ın metal uranyum üretmek için çalışmalara başlaması üzerine İngiltere, Almanya ve Fransa endişelendi. Üç ülke, Tahran yönetimine nükleer anlaşmadaki yükümlülüklerini yerine getirme çağrısı yaptı. Fransa, Almanya ve İngiltere'nin dışişleri bakanlıkları sözcüleri, konuya ilişkin ortak yazılı açıklama yaptı. İran'ın metal uranyumun üretimi için çalışmalara başlamasından derin endişe duyulduğu ifade edildi. DERHAL! Açıklamada, Kapsamlı Ortak Eylem Planı [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.