Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Filistin’deki barışçıl gösteride İsrail vahşeti!

Filistin’deki barışçıl gösteride İsrail vahşeti!

İsrail askerleri, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde düzenlenen “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerine müdahale ederek 9’u gerçek mermiyle olmak üzere 15 Filistinliyi yaraladı.
Gazze’deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Gazze’nin doğu sınırında düzenlenen barışçıl gösterilere müdahale eden İsrail askerlerinin 9’u gerçek mermiyle olmak üzere 15 Filistinliyi yaraladığı belirtildi.
Açıklamada yaralıların sağlık durumuna ilişkin ise ayrıntılı bilgi verilmedi.
Filistinliler, 30 Mart 2018’den bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’nin İsrail sınırında “Büyük Dönüş Yürüyüşü” adı altında barışçıl eylemler düzenliyor.
200’DEN FAZLA FİLİSTİNLİ ŞEHİT OLDU
İsrail askerleri ise “sürgün edildikleri topraklarına dönmeyi ve 2006’dan beri Gazze’ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını” talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor. İsrail askerlerinin bir yılı aşkın süredir devam eden barışçıl gösterilere müdahalesinde şu ana kadar 200’den fazla Filistinli şehit oldu.

About admin

Göz Atmak İstermisin

YPG cephaneliği elegeçirildi

Teröristlere Rasulayn’da bir darbe daha! Cephanelikleri ele geçirildiMSB, Suriye’nin kuzeyinde Barış Pınarı Harekatı ile kontrol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com